Реформатори-«камікадзе» вже Україну «врятували», тепер черга за олігархами?

Реформатори-«камікадзе» вже Україну «врятували», тепер черга за олігархами?

Наївно гадати, що в українських олігархів прокинулася любов до Батьківщини та простих людей і каяття за те, що неньку розікрали. Останнім часом вітчизняні багатії втратили трохи статків і спокою. Це спонукало найбільших представників українського бізнесу зібратися на таємній зустрічі, аби обговорити своє місце у нинішній кризовій державі та ставлення до Петра Порошенка.

 

Креатуру Ахметова – у прем’єри?

Політолог Віктор Небоженко зазначив: мільярдери не можуть визначитись із подальшими діями щодо президента. Йдеться про те, чи варто його надалі підтримувати. Адже вони боряться за одні й ті ж фінансові потоки та сфери прибутку. Але переваги – у глави держави.

Також олігархи готують звернення до українців. На думку політолога, нічого особливого там не буде. Багатії намагаються впоратись зі своїми труднощами. Проблеми простих людей їх цікавлять найменше. А держава для олігархів завжди була засобом збагачення. І навіть війна на Сході, фактично, не змінила психології вітчизняних багатіїв. Мільйонери та мільярдери не кинулися підримати армію, країну загалом та відійти від політичних інтриг.

Поширюються чутки, що олігархи мають намір просувати позафракційного нардепа Сергія Таруту у прем’єри. Тарута – креатура Ріната Ахметова. Скидається, що «план виходу з кризи», який обговорювали на зустрічі, полягає в отриманні прем’єрської посади одним зі своїх.

Експерти вже назвали «великою помилкою» розвиток такого сценарію. По-перше, результати діяльності Татури на посаді голови Донецької ОДА були практично нульові. По-друге, він стовідсотково залежатиме від тих же мільйонерів та мільярдерів, різних політсил, не маючи за плечима своєї. А, по-третє, не всі багатії були присутні на зустрічі. Проігнорували? Чи їх не запросили?

Реформатори-«камікадзе» вже Україну «врятували». Тепер черга за олігархами?

«Зубожілі» депутати хочуть більшої зарплати

Українські «слуги народу» не бідують. Серед парламентарів – 96 офіційних мільйонерів. І решта «не виживають» на одну депутатську платню. Але нардепам можуть збільшити зарплату у 2,5-4 рази – до 25 тисяч гривень на місяць. Про це заявив заступник глави фрацкіі «Блок Петра Порошенка» Ігор Кононенко. За його словами, у Раді обговорюють два варіанти підвищення заробітків нардепів: «Або зарплату підвищать до сімнадцяти тисяч, або до двадцяти п’яти. Зараз збирають підписи».

Раніше нардеп партії «УКРОП» Віталій Купрій заявив, що більшість парламентарів не цікавить рівень зарплати, оскільки вони мають корупційні доходи, що в рази перевищують офіційний заробіток.

Парламент майже постійно очолював антирейтинґи суспільної довіри. Тепер уже комуністів нема, і екс-регіонали в меншості. А що змінилося? Тривають бійки, підкилимні ігри, «договірняки»… За підсумками першого року роботи, Раді не довіряють 82 відсотки українців, підрахували соціологи.  І цей «базар» та суспільну недовіру громадяни повинні щедро оплачувати.

Важливий факт, який стосується практично кожного українця. За рік роботи депутати не ухвалили жодного законопроекту, який безпосередньо стосувався б сфери охорони здоров’я. Реформуванню галузі заважає протистояння між парламентом і Кабміном. Тим часом застаріла система охорони здоров’я щодня шкодить здоров’ю й навіть забирає життя у вражаючої кількості українців. Від лікарської помилки щодня помирає шестеро-семеро людей, двадцятеро через недбалість чи непрофесійність медиків стають інвалідами. Такою є статистика від спеціалістів вивчення стану медицини у нашій країні. За словами фахівців, причина – радянська система охорони здоров’я. За словами менеджера групи з реформи системи охорони здоров’я РПР Олександра Ябчанка, потрібна принципово нова модель фінансування галузі. Бо гроші витрачають вкрай неефективно: 75-80 відсотків – на зарплату персоналу й утримання застарілої інфраструктури, залишок – на надання медпослуг. Але депутати і урядовці не є пацієнтами звичайних лікарень. Тому «принади» вітчизняної медицини на собі не відчувають.

План на… бідність?   

У Кабміні знайшли чим похвалитися – бідністю українців. Міністр соцполітики Павло Розенко заявив про «перевиконання плану» надання житлових субсидій. В ефірі «5 каналу» каналу він заявив: «За кількістю сімей, яких планували залучити до програми субсидій, ми… внутрішній план перевиконали». Уряд планував надати субсидії близько 4,5 мільйонам сімей, а аже їх оформили понад п’ять мільйонів. У 2014 році субсидії отримувало не більше мільйона сімей.

І це, на думку Розенка, досягнення? У нормальних країнах влада дає можливість людям заробляти, а не сидіти на «дотаційній» голці.  

«Перевиконали» план і щодо знецінення національної валюти. Гривня, за підсумками цього року, девальвувала на 48,7 відсотка, посівши третє місце серед найбільш слабких валют країн Європи та СНД, свідчать дані щорічного дослідження інформаційно-аналітичного центру «Forex Club в Україні». Ослаблення гривні було викликано різким дефіцитом валюти на внутрішньому ринку через падіння експорту, відтоку капіталу і військових дій на Донбасі. Загалом за останні два роки гривня девальвувала на 193,4 відсотка.

Чи злякається Путін стовпчиків Яценюка?

Про «Європейський вал» або «стіну» було мовлено багато. Але… Замість «стіни» Яценюк відмежується від Росії 6675 пластиковими стовпчиками, кожен з яких дорівнює зарплаті нардепа. Про це йдеться у проекті розпорядження Кабміну, яке на сторінці у «Фейсбук» оприлюднив журналіст Валерій Калниш.

Отже, на україно-російському кордоні планують встановити пластикові прикордонні знаки, на яких буде зображений герб. Виготовлення стовпчиків сягне 26 мільйонів 700 тисяч гривень. Ціна одного стовчика – 4 тисячі.

Герби і номерні знаки коштуватимуть 3 мільйони 170 тисяч.

Встановлення обійдеться у 35 мільйонів 611 тисяч 125 гривень. Тобто, закопати стовпчика вартуватиме 5335 гривень.

У підсумку, виготовлення одного стовпчика, герба, номера та встановлення коштуватиме 9810 гривень, підрахував журналіст.

І це убезпечить кордон та зупинить агресора?

Ольга ЧОРНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *