Робота в Чехії та Німеччині для українців: популярні вакансії та умови праці

Робота в Чехії та Німеччині для українців: популярні вакансії та умови праці

Трудова міграція для українців вже не є новиною, тому наших працівників чекають на роботу в багатьох країнах Європи. Хоча більшість наших співвітчизників найчастіше обирають для працевлаштування Польщу, але Чехія та Німеччина також приймають на роботу велику кількість робітників.

Затребувані вакансії Чехії та Німеччини

Робота за кордономЗа кордоном українці славляться своєю працьовитістю та відповідальністю. Найбільше чоловіків з України їде на роботу за кордон в будівельну сферу. Різноробом можуть працювати робітники навіть без знання мови.

Вакансії від роботодавців в Чехії

Роботу в Чехії для українців https://1viza.com/vacancies/krayina=chehiya найчастіше пропонують в галузі харчової та виробничої промисловості. Навіть на такі посади, як електрик, сантехнік чи різнороб на складі беруть не тільки чоловіків, а й жінок. Також робітники в відмінній фізичній формі потрібні на будівництві. Різноробочі й зварювальники – найпопулярніші пропозиції для працевлаштування.

Для жінок також пропонують роботу пакувальницями на виробничих потужностях різних галузей промисловості. Українки також можуть влаштуватися доглядальницями за людьми похилого віку. Роботу в Чехії для пар найлегше знайти на великих підприємствах, де працівники потрібні на різні вакансії.

Вакансії від роботодавців в Німеччині

В цій країні, крім будівельної сфери, українців чекають для роботи водіями. Це більш чоловічі вакансії. Є також робота в Німеччині й для жінок. Вакансії покоївки, кухарів, офіціанта, бармена, помічника кухара завжди актуальні в цій країні. Також можна влаштуватися нянею для дітей або доглядати за людьми, які мають в цьому потребу.

Сімейні пари, студентів та взагалі всіх бажаючих чекають в Німеччині для сезонного збору врожаю. Не менш затребуваними є спеціалісти ІТ галузі. Медичні працівники потрібні, як в закладах медицини, так і для домашнього догляду за хворими.

Забезпечення житлом

Питання з проживанням потрібно вирішити ще будучи в Україні. Звісно, є роботодавці, які пропонують поселення в гуртожитках, але це варто уточнювати на етапі пошуку роботи. Варто зазначити, що оренда житла та комунальні послуги в Чехії та Німеччині значно вищі, ніж в Україні та Польщі. Ці додаткові витрати варто врахувати при плануванні стартового капіталу для поїздки.

Щоб зекономити на влаштуванні побутових умов потрібно придивлятися квартири на окраїні міста. В такому випадку слід також подбати про придбання проїзного квитка на місяць, адже транспортні послуги в цих країнах також не дешеві.

Робота без знання мови

У кожній країні своя мова, тому навіть на побутовому рівні без її знання буде важко. Не варто сподіватися на великі перспективи роботи в Чехії для українців в 2023 році без освоєння місцевої або англійської мови. Без навички спілкування ви зможете працювати різноробом на будівництві або заводі. Для більших можливостей потрібно вивчати місцеву мову.

Що необхідно для переїзду й працевлаштування?

Найпростіший шлях для успішного переїзду – це отримання пропозиції на роботу в країні, яку ви обрали та вже на основі цього запрошення оформляти візові документи. Це можна зробити самостійно або делегувати це завдання спеціалізованим агентствам. Як в Чехію, так і в Німеччину можна виїхати без попередньої домовленості з роботодавцем. Трудову візу в Чехію можуть отримати тільки спеціалісти, які підтвердять документально свою кваліфікацію.

На роботу в Німеччину для українців https://1viza.com/vacancies/krayina=nimechchina краще їхати за попередньою домовленістю з роботодавцем та підписувати заздалегідь контракт з компанією. В такому випадку робоча віза оформляється максимально на 4 роки в залежності від тривалості дії договору по працевлаштуванню. Щоб виїхати в Німеччину, можна оформити візу для пошуку роботи на 6 місяців та вже на місці шукати роботу та житло.

Не залежно від того, яку країну для працевлаштування ви обрали, слід використовувати тільки перевірені джерела пошуку роботи, щоб не натрапити на шахраїв.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    Ольга

    Дякую за цікаву статтю, робота за кордоном має досить багато ризиків, проте якщо знати куди звернутись більшість з них можливо обійти

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *