СБУ передала в музеї Тернопільщини раритетні культурні цінності: контрабандисти їх хотіли вивезти для продажу в ЄС

СБУ передала в музеї Тернопільщини раритетні культурні цінності: контрабандисти їх хотіли вивезти для продажу в ЄС

Співробітники Тернопільського управління СБУ спільно з працівниками Державної виконавчої служби передали у краєзнавчі музеї Тернопільщини раритетні колекції старовинних предметів.

Про це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.

У січні минулого року зловмисники намагалися приховано вивезти за межі України старовинні срібні монети та колекцію скіфських наконечників стріл. Культурні цінності контрабандисти мали намір переправити у країни ЄС для продажу іноземним колекціонерам, але оперативники  спецслужби своєчасно виявили та вилучили  історичні артефакти.

Вироком суду організаторів контрабандного бізнесу визнано винними, а антикварні предмети, що мають культурну цінність, конфісковано у дохід держави.

Співробітники УСБУ в Тернопільській області передали збережені історичні пам’ятки працівникам краєзнавчих музеїв Тернопільщини.

Відтепер колекція із 382 скіфських наконечників стріл, датованих VII-III століттям до нашої ери, перебуватиме на постійному зберіганні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. А шість зліпків пруських монет часів правління Сигизмунда I зберігатимуться у краєзнавчому музеї Шумська.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *