Що таке саморегулюючий нагрівальний кабель?

Система електричної теплої підлоги стає «розумною», коли її роботою керує терморегулятор, а знімає показання ступеня нагріву і інформує «боса» датчик температури. Але виявляється, що для забезпечення економічного і ефективного обігріву можна цілком обійтися без такої «солодкої» парочки. Якби зараз були часи рабовласницького або феодального ладу, то досить поставити декількох швидких і кмітливих хлопців, які б на перший поклик виконували побажання свого пана. «Щось мені холодно» – вони тут же включають систему теплої підлоги. «Стало якось жарко» – біжать вимикати живлення, щоб пан не переплачував за електроенергію. Але нині такий варіант можуть дозволити собі тільки арабські шейхи і багатії з верхівки списку «Форбс». Всім іншим варто придбати саморегулюючий нагрівальний кабель. Його можна використовувати не тільки в електричній теплій підлозі, але і при облаштуванні антиобледеніння краю даху і водостоків, в системах сніготанення, для обігріву трубопроводів і різних ємностей.

Єдиний недолік такого «розумного» кабелю – його висока ціна. Звичайні резистивні кабелі коштують в 2-3 рази дешевше. Тому поки їх саморегулюючі конкуренти не настільки широко поширені. Однак вони мають настільки вагомі переваги, що на практиці вигоди експлуатації з часом перекривають недолік у вигляді високої стартової ціни. Хоча при виборі теплої підлоги в Києві поки що лише деякі покупці віддають перевагу саморегульованим кабелям, варто дізнатися докладніше про його властивості. Заодно розібратися, як такий нагрівальний елемент робить систему «розумною» навіть без термостата.

“Розумний” кабель у всій красі

Здатність «вирішувати», які ділянки обігрівати сильніше, а які слабкіше, прийшла до такого чудового продукту в результаті застосування інноваційної технологічної розробки і використання елементарних фізичних законів. Саморегулюючий кабель відрізняється від свого резистивного «побратима» тим, що він може змінювати свій опір, а, відповідно інтенсивність виділення тепла в залежності від температурних умов. Таким можливостям сприяє конструкція вироби – це вам не звичайний кабель з двома струмопровідними жилами (хоча без них також не обійшлося). Але давайте спочатку розберемося, як він працює.

При зниженні температури навколишнього середовища на окремій ділянці наш саморегулюючий «герой» знижує свій опір, що автоматично підвищує силу проходить струму і збільшує потужність обігріву. При зниженні температури все відбувається з точністю до навпаки: починає зростати опір, що призводить до зменшення сили струму і інтенсивності тепла, що виділяється. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, потрібно ознайомитися з конструкцією такого «чуда» інженерної думки.

Коли у всьому «винна» матриця. І Нео з Морфеусом тут абсолютно ні при чому

Стати по-справжньому бути «розумним» такому кабелю дозволяє наявність в його конструкції особливої матриці. Тільки до прогримів свого часу трилогії про поневолення людства штучним інтелектом і злісними програмами така технологічна розробка не має ніякого відношення. Конструкційно саморегулюючий кабель – це:

  • Два струмопровідних дроти з лудженої міді.
  • Пластичний шар, який виготовлений з графіту і напівпровідникового полімеру. Ось це і є саморегулююча матриця. Нею заливають струмопровідні жили. В результаті вона отримує можливість управляти їх роботою – змінювати ступінь нагріву в залежності від температурного режиму. Мідні жили і матриця підключені в єдину електричну ланцюг за допомогою паралельного з’єднання.
  • Загорнута навколо матриці обплетення з термозахисними властивостями.
  • Екран, який захищає людей від дії утворюються електромагнітних полів. Одночасно такий шар виконує заземлювальну функцію.
  • Зовнішнє покриття, що захищає від механічних пошкоджень.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *