Щоб помідори смакували і гарний урожай давали

Щоб помідори смакували і гарний урожай давали

У розпалі сезон саджання помідорів. Майже на кожному городі ростуть ці овочі. Досвідчені городники радять, що зробити, аби помідори вродили рясно і були смачними.

По-перше, потрібно багато світла. Помідори необхідно садити там, де вони отримають багато сонячного світла. До того ж, помідори не люблять скупченості, тож садити їх треба за схемою – ширина міжрять 60-70 сантиметрів, а між рослинами 30 сантиметрів. Найкраще їм на південних схилах, захищених від холодних вітрів.

По-друге, правильний полив. Помідори потрібно правильно поливати. Треба пам’ятати, що вологість ґрунту під помідором повинна бути високою: не менше 85%, а ось вологість повітря повинна залишатися на рівні приблизно 50-60%. Для найкращого ефекту полив повинен бути не частий, але рясний. І перестаратися теж погано – надлишок вологи призведе до того, що помідори стануть водянистими, а значить – менш солодкими!

По-третє, тепла вода. Поливати помідори радять тільки відстояною водою, бажано навіть прогрітою до +23…+24 градусів. Дуже добре при відстоюванні води додати трохи гною, компосту або зеленої трав’яної маси (бур’янів).

По-четверте, правильне підживлення. Удобрювати треба на ранній стадії, а потім слід зробити перерву до тих пір, поки не утвориться зав’язь. Справа в тому, що надлишок азотних добрив призводить до уповільнення цього процесу. А коли зав’язь вже оформилася – тоді вперед, тепер добрива підуть тільки на користь! І ще маленький секрет –  у воду для поливу можна додати по 4 краплі йоду на відро води. Полив такою водичкою раз на тиждень допоможе помідорам стати більшими і дозріти трохи раніше!

По-п’яте: сіль і попіл. Для «цукристості» досвідчені дачники рекомендують в період повного плодоношення підгодувати рослини розчином кухонної солі та попелу (1 ст. л. солі і склянка попелу на 10 л води). Досить додати всього 0.5 л такого розчину під кожен кущ.
В Італії взагалі провели вдалий експеримент: поливали помідори розведеної морською водою, що зробило їх помітно смачнішими! А в США вдалося вивести сорт солоних на смак помідорів, що ростуть на піщаних грунтах. Поливати їх можна… просто морською водою!

По шосте: ефект батьківщини. Помідор повинен дозріти на рідному кущі. Адже часто помідори люблять зривати бурими. Чим довше він буде на кущі – тим він буде смачнішим!

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *