Шкільний журнал – у мобільному телефоні: на Тернопільщині готують експеримент для вчителів

Шкільний журнал – у мобільному телефоні: на Тернопільщині готують експеримент для вчителів

 zhurnal

Переманити учнів із російських «Контактів» і дати можливість отримувати кращі знання без дорогих репетиторів вирішили на Тернопільщині. З нового навчального року тут почнуть запроваджувати унікальний компютерний проект «Нова школа», подібних якому в Україні немає. Вчителі виставлятимуть оцінки в електронному журналі, а батьки отримуватимуть їх у вигляді sms-повідомлень на мобільний телефон. Самі ж учні зможуть спілкуватися з педагогами й однокласниками у соціальній мережі на сайті школи, безкоштовно переглядати тут відео-уроки й перевіряти свої знання з допомогою тестів.

З вересня вчитися та працювати по-новому будуть у кількох навчальних закладах області. А з січня до них приєднаються й інші тернопільські школи.

 

На противагу російській пропаганді

– Українським школам вже давно пора освоювати нові технології, – вважає автор і розробник проекту, заступник директора Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Пастернак. – Особливо тепер, коли освітній простір України захоплюють північні сусіди. Росіяни штампують свої відео-уроки, вони є в інтернеті, а наші діти спілкуються у проросійських «Контактах».

Ноу-хау, яке планують впровадити в тернопільських школах, допоможе учням і навчатися, і обмінюватися новинами в рідному, українському, інтернет-середовищі. А батькам і до вчителя не треба буде ходити, щоб дізнатися, як поводили себе їхні син або донька на уроках, чи не прогулювали їх і які оцінки отримали.

– «Нова школа» – це інтернет-портал, – пояснює пан Володимир. – Він зроблений, як конструктор, тобто його можна налаштовувати під різні навчальні заклади. Школи отримають цю програму й на її основі створять свої сайти. А в процесі роботи зможуть додавати ту інформацію, яка їм потрібна.

Портал уже випробували учні приватної школи програмування. Володимир Пастернак показує, як він працює. На головній сторінці порталу – інформація про дітей, які здобули найвищий рейтинг у навчанні. Одразу можна прочитати новини з життя школи, оголошення. Учні й педагоги реєструються на сайті й згодом самі додаватимуть цікаві, на їх погляд, публікації.

Для тих, хто зареєструвався, є можливість спілкуватися у соціальній мережі свого закладу, вести блоги. З часом такі мережі в різних школах планують об’єднати. Тож діти зможуть спілкуватися зі своїми ровесниками з усієї області, а вчителі – обмінюватися корисною інформацією та працювати над спільними проектами.

 

Контролювати дитину з Італії

Але найголовніша частина порталу – навчальна. Заради цього, власне, і запроваджують проект. На сайті вчителі створюватимуть курси з усіх, принаймні охоплених ЗНО, предметів, тести для школярів. Дані про успішність дітей вноситимуть в електронний журнал. Водночас він слугуватиме замість щоденника, адже педагоги зможуть писати у ньому й зауваження учневі.

Програма в автоматичному режимі щотижня формує звіт про оцінки дитини, відвідування занять, поведінку. Ці дані батьки отримуватимуть на свої електронні скриньки або мобільні телефони. Навіть якщо вони за кордоном (а Тернопільщина – одна з перших в Україні за кількістю заробітчан), то бачитимуть оцінки й реагуватимуть відповідним чином на навчання сина чи доньки.

 

Альтернатива репетиторству

Подібна система вже давно діє за кордоном, кожен з нас міг бачити це у телесеріалах про шкільне життя. Проект «Нова школа» адаптований до нашої країни, каже Володимир Пастернак. Водночас він визнає: не всі педагоги захочуть працювати у такий спосіб, посилаючись на відсутність часу. Та й освоїти багатьом цю систему буде доволі непросто. На папері все виглядає гарно, а на практиці виявляється, що прогрес пробуксовує від банальну відсутність комп’ютерів, інтернету, технічних навичок.

–  Я передбачаю, що більшість вчителів не захочуть цього робити, – зауважує автор «Нової школи». – Але час вимагає змін, і нам потрібно думати про школярів. Є батьки, які готові заплатити чималі гроші за освіту своїх дітей і найняти репетитора. А в когось такої змоги нема. На сайті буде багато навчальної інформації, корисної для учнів. Ми повинні об’єднати зацікавлених педагогів, адже в області є багато прогресивних вчителів, які самостійно шукають відео-уроки, вдосконалюють систему навчання.

В обласній раді також зауважують, що впровадження проекту може зіштовхнутися з перешкодами, але переконують, що «Нова школа» обов’язково запрацює на Тернопільщині.

– Елементи проекту – такі як електронний журнал чи інформаційний ресурс – впроваджують у Вінниці, наразі є і у кількох школах Тернополя, – розповів керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ігор Дулеба. – Разом з тим, портал «Нова школа» значно масштабніший. Цю програму хотіли забрати інші області, але ми сподіваємося, що вона запрацює на Тернопільщині. Батьки зможуть бачити досягнення своєї дитини у порівнянні з загальною успішністю класу. Також це дозволить викорінити зловживання, коли перед іспитами в учні раптом проявляється «сплеск інтелекту» у вигляді гарних оцінок.

Уже з вересня виберуть дві-три міські та дві районні школи і у них будуть тестувати портал «Нова школа». А з січня наступного року цей проект мають намір запровадити по всій області.

Між тим, у школах про новацію висловлюються з обережністю. І вже навіть припускають, що у школярів з’явиться нова модна забавка в інтернеті – зламування «класних журналів».

Антоніна БРИК.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *