Собор Зарваницької Матері Божої отримав особливий статус

Собор Зарваницької Матері Божої отримав особливий статус

Минулої неділі у Марійському духовному центрі «Зарваниця» урочисто проголосили новий статус собору Зарваницької Матері Божої, який за Декретом, виданим Святішим Отцем Франциском, Папою Римським, відтепер носить звання Малої базиліки.

З нагоди цієї знаменної події до Зарваниці прибули Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк, єпископ-помічник Теодор Мартинюк та багато священнослужителів.

Спочатку у соборі Зарваницької Матері Божої відбулася урочиста Архиєрейська Свята Літургія, у якій взяли участь тисячі паломників.

Після Богослужіння архиєпископ Клаудіо зачитав документ Папи Римського, яким засвідчив надання статусу Малої Папської базиліки собору у Марійському духовному центрі «Зарваниця». Митрополит Василій зі словами щирої вдячності звернувся до Глави УГКЦ та апостольського нунція в Україні архиєпископа Клаудіо, а також подарував їм пам’ятні ікони Зарваницької Богородиці.

Мала базиліка – це титул, що надається католицьким церквам Папою Римським. Він присвоюється не з огляду на монументальність чи інші архітектурні особливості споруди, а тоді, коли йдеться про непересічну активність вірян і духовенства. В Україні до цього дня почесний статус носили лише три храми – базиліка Успіння у Львові, базиліка Воздвиження чесного Хреста в Чернівцях і базиліка Святого Апостола Петра в Одесі.

Нагадаємо, що Зарваницький духовний центр – це одне з найбільших відпустових місць Європи і світу. Це один із 20-ти Марійських духовних центрів, що розташований у селі Зарваниця Теребовлянського району, де християни всього світу мають можливість поєднатися з Богом. Щороку понад мільйон прочан відвідують Зарваницю з особистими проханнями і з молитвами за мир та Україну.

Автор
Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *