Тернопільські залізничники можуть залишитися без лікарні

Тернопільські залізничники можуть залишитися без лікарні

lik

Сьогодні депутати обласної ради проігнорували звернення медиків, як і багато інших наболілих для краю питань

Ще перед початком сесії у вестибюлі «білого дому» зібралися працівники Тернопільської залізничної лікарні. А прийшли вони до народних обранців за підтримкою. Як зазначив виконуючий обов’язки головного лікаря закладу Микола Войтюк, проблема виникла, коли профільне міністерство від них відмовилося, а інше – охорони здоров’я – фактично не прийняло. Досі бюджетне фінансування лікарня отримувала з Києва, зараз, в межах децентралізації, воно перекладене на місцеві бюджети.

– Вже сьогодні нас починають відключати від електропостачання, – каже пан Микола. – Погрожують також відключенням газу, води, інших життєво необхідних ресурсів для повноцінного функціонування лікарні.  Це буде взагалі катастрофа.

– У сфері обслуговування залізничників ми працюємо з 1947 року, – додає голова профспілкової організації Леся Левицька. – У нинішній час лікарня розрахована майже на 90 ліжок, усі вони постійно зайняті. Зараз і пацієнти, і медики опинилися заручниками цієї невизначеної ситуації.  Майже два місяці ми не отримуємо зарплату.  І тому нині прийшли на сесію обласної ради, щоб вирішити проблему фінансування лікарні. Адже звідки ми маємо отримувати гроші – з міста чи області – досі не знаємо. Це вже крик душі.

Як підтвердив міський голова Тернополя Сергій Надал, сьогодні медики справді не можуть отримати зарплати, заблоковані казначейські рахунки. Місто може взяти заклад на утримання зі свого бюджету, якщо область компенсує частину витрат.

– Залізнична лікарня, яка розташована в Тернополі, має філії у всіх районах області, тож фактично заклад виконує функції обласної лікарні. У зв’язку зі змінами до бюджету такі заклади повинні перейти на утримання територіальних громад – міста, області або району. Ми готові прийняти лікарню на утримання або виділити частину коштів, яка припадає на лікування пацієнтів міста, обласній раді. І тоді нехай облрада і обласна адміністрація беруть їх на своє утримання, – прокоментував Сергій Надал.

Відділкова клінічна лікарня станції «Тернопіль» ДТГО «Львівська залізниця» розташована на вулиці Франка, 3. Це – єдиний медичний заклад в області для працівників залізниці та ветеранів. У закладі працює 245 людей.

Хто повинен фінансувати лікарню, мали вирішити на нинішній сесії Тернопільської обласної ради. Проте, як відомо, засідання не відбулося – не було кворуму, а саме в основній більшості не з’явилися побратими голови облради Василя Хомінця – депутати-свободівці. Як заявив сам Василь Хомінець, проблему розглянуть на профільній комісії обласної ради спільно з департаментом охорони здоров’я ОДА. Після цього готові скликати нове пленарне засідання сесії обласної ради. Утім, коли це буде і чи вдасться тоді забезпечити кворум, пан Хомінець не уточнив.

Тож що чекає їх і їхніх пацієнтів, медики Тернопільської залізничної лікарні поки що не знають.

І лікарі, і пацієнти сподіваються, що депутати прислухаються до них і заклад працюватиме.

 

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

2 коментарі

  1. Avatar
    тернополянка

    а що чашка з стаюрою і далі пос…..лися з Хомінцем? не треба лугандонів. свої патріоти нещасні не можуть поділити людську біду. Стид і срам!

    Відповісти
  2. Avatar
    В АТО!

    Ті, пробачте на слові, “слуги народу” не визнали ДНР і ЛНР терористичними організаціями. Ганебно як! Патріотична в дошку Тернопільщина опинилася в жо…і. Зібрати тих дупутатів і хай ідуть на війну. Може, хоча якусь користь принесуть. Пора громаді сказати своє слово.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *