У Бережанському районі оновили джерело святого Яна (фото

У Бережанському районі оновили джерело святого Яна (фото

На мальовничій Бережанщині є одна цікава місцина – джерело Святого Яна з фігурою Івана-Предтечі, який хрестить Ісуса . Знаходиться ця реліквія в затишному місці вздовж дороги Бережани-Львів біля хутора Малинівка. Вода з цього джерела – надзвичайно смачна, відома своїми цілющими властивостями, має відмінні хімічні показники. Про це розповіли активісти громадської організації «Бережанська ініціатива» на своїй сторінці у фейсбуці.
“Святого Яна” спорудило у далекому 1854-му подружжя добродійників Катажини і Каєтана Каятановичів, про що свідчить напис на постаменті. За легендою, тутешньою водою вони вдосвіта 7 липня, на свято Івана, обмили свою незрячу дитину – і та прозріла. У пам’ять про це диво щасливі батьки поставили шестиметрову фігуру Святого Яна. З того часу подорожні зупиняються тут, щоб набрати живильної води. Кажуть, багатьох вона оздоровлює, добре брати цю воду в дорогу.
Зі слів місцевих жителів, у радянські часи реліквію пробували знищити – стріляли у пам’ятник, пошкодили фрагмент статуї. Подейкують, що невдовзі тих, хто підняв руку на святиню, чекали великі біди.
Активісти громадської організації «Бережанська ініціатива» зі згоди місцевих жителів та священника вирішили зробити чергову толоку – опорядкувати територію в урочищі біля джерела напередодні Різдва Івана Хрестителя.


За два дні старі ненадійні дерев’яні сходи замінили на бетонні зі зручними перилами, територію навколо фігури вимістили щебенем, прочистили водовідводи від джерел, викосили трави, очистили від сміття саме урочище. Також впорядкували місце для зупинки автотранспорту подорожніх. Відтепер набирати воду з джерела Святого Яна чи просто помолитися перед святинею буде для людей набагато зручніше.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares