UI/UX-дизайнер: що це за професія і де опанувати її

UI/UX-дизайнер: що це за професія і де опанувати її

Одна з найпопулярніших наразі професій в IT – UI/UX-дизайнер. Фахівці широкого профілю дають компаніям можливість заощадити кошти на просуванні бренду й товарів та отримати лояльних клієнтів, яким зручно користуватися сайтом, додатком або утилітою. 

Розповімо про переваги професії, торкнемося теми курсів і покажемо, як розвивається кар’єра UI/UX-дизайнера.

Переваги професії

Головний плюс – у гнучкості роботи. Дизайнер UI/UX створює для користувача інтерфейс і збільшує адаптивність сайтів і додатків для клієнтів. Працювати можна незалежно від місця розташування – досить мати ноутбук й інтернет для виходу в мережу. 

Викладачі шведо-української школи IT Beetroot Academy виділяють такі переваги:

  • перспективність. Курс UI / UX дизайн розрахований на людей, які бажають працювати на перспективній роботі. Щороку IT-компанії готові платити все більше й більше за можливість покращити ставлення користувачів до продукту. Грамотний фахівець забезпечує доступність, продуманість і логіку;
  • вмотивованість. Робота UI/UX-дизайнера реалізується в проєктуванні прототипів, завдяки чому спеціаліст завжди бачить наслідки прийнятих рішень. Можна в будь-який момент отримати зворотний зв’язок від кінцевих користувачів, керівництва або тестувальників, щоб знайти й розв’язати проблеми та збільшити переваги. Зникає відчуття нескінченної роботи без видимого результату;
  • різноманітність. Професія дає змогу дізнатися про різні сфери бізнесу. Ви постійно працюватимете над новими проєктами: одні, наприклад, просуватимуть медичне обладнання, другі – допомагатимуть користувачам на сайті доставлення. У будь-якому разі всі влучні рішення ви зможете застосовувати й надалі для аналогічних проєктів, завдяки чому значно зекономите свій час;
  • свобода вибору – ходити щодня до офісу чи почати кар’єру фрилансера? У ваших силах регулювати власний графік, братися лише за цікаві проєкти, отримувати гідну платню й працювати навіть на Мальдівах.

Чого навчають на курсах

Найпростіше пояснити процес навчання, якщо розглянути UI / UX дизайн курс від Beetroot Academy.

Перший етап навчання – ознайомлення з поняттям UX, прототипування, тестування і веб-аналітика. Початківець повинен зрозуміти особливості роботи за брифами й розібратися зі складанням технічної документації.

Далі студент переходить до роботи з Figma. Зручний додаток дає змогу фахівцеві у швидкому форматі показувати свої напрацювання розробникам, керівництву й маркетологам. Новачки опановують роботу з коментарями, фігурами, ілюстраціями. Після цього викладачі навчають основних систем дизайну для покращення адаптивності.

Останній етап навчання – Photoshop. Майбутньому фахівцю потрібно опанувати базовий функціонал програми, щоб без залучення сторонніх осіб редагувати візуальний вигляд компонентів прототипів.

Після навчання студенти складають дипломну роботу, яка й стане першим об’єктом у портфоліо випускника – дизайнера UI/UX. Практична робота допоможе закріпити набуті знання.

Як розвивається кар’єра UI/UX-дизайнера

Найчастіше все залежить від проєктів, над якими працює фахівець. 

Зі зростанням професіоналізму як UI/UX-дизайнера, IT-компанії дослухатимуться до вашої думки й доручатимуть вам більше цікавих робіт, які стануть принадою для майбутнього роботодавця.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *