Українці платять політикам за те, що погано живуть?

Українці платять політикам за те, що погано живуть?

Партій в Україні розмножилось ого-го скільки. Понад 350. Яка від них користь? Хто їх усіх пам’ятає? Більшість політпартій подали порожні звіти за перший квартал цього року, не задекларувавши жодних витрат. Тобто, були бездіяльними. Зате «засвітилися» заборонені в Україні Комуністична партія і Партія регіонів. Комуністи витратили 58 тисяч гривень на свою діяльність. А регіонали – 48 тисяч. Дивно…

Загалом усі українські партії, без урахування парламентських, витратили за три місяці нинішнього року 14,9 мільйонів гривень.

Щодо парламентських партій, то вони майже повністю живуть за народні гроші. Адже 99 відсотків витрат шести цих партій у 2018 році здійснювалися за кошти держбюджету, повідомили у комітеті виборців України. В розвинених країнах політпартії також отримують фінансування від держави. Але мають зобов’язання та відповідальність перед суспільством. А наші… Виходить, українці платять політикам за те, що погано живуть.

Так, за січень-березень парламентські партії витратили 85,2 мільйони гривень, із яких 84,4 мільйони – гроші держбюджету. «Народний Фронт» витратив за три місяці 20,2 мільйони гривень. «БПП» – 28,7 мільйонів. «Опоблок» – 6,3 мільйони. «Самопоміч» – 20 мільйонів. Радикальна партія Олега Ляшка – 5,5 мільйонів. ВО «Батьківщина» – 4,2 мільйони.

На що тільки не пустили народні гроші! Купували миючі засоби, пакети для сміття, серветки, рушники, офісний папір та інше. Ось така «статутна діяльність».

По кілька мільйонів заплатили за оренду приміщень. 6,3 мільйони гривень – за оплату реклами в ЗМІ. Як зазначили в КВУ, найбільше грошей на пропаганду витратила «Самопоміч» – 2,9 мільйонів гривень на видавничу діяльність. Отож, шановні наші читачі, коли вам у поштову скриньку кладуть так звану безкоштовну партійну газету, знайте: вона оплачена з бюджету. З наших і ваших податків.

Люблять керівники партій вихваляти себе і свої організації. От тільки не пишуть у «безкоштовних» газетах і не розповідають на ТВ-шоу про своє кнопкодавство у Раді, прогули та інші «маленькі пустощі».

А кнопкодавлять народні обранці, аж гай шумить. Громадський рух «Чесно» зафіксував щонайменше 231 випадок неособистого голосування 55 народними депутатами під час голосування у квітні і травні. Найчастіше грішили депутати від «Народного фронту» і «Блоку Петра Порошенка».

«Кількість депутатів-кнопкодавів у Раді 8-го скликання становить 132. Це – понад 30 відсотків від загальної кількості народних обранців», – зазначили у громадському русі. Таким чином, нардепи побили власний рекорд кнопкодавства.

На жаль, крім громадського осуду, кнопкодавам нічого не загрожує. Бо стаття 84 Конституції України зобов’язує нардепів голосувати особисто, але чинне законодавство не передбачає жодних санкцій за порушення цієї норми. А думка людей «слуг народу» мало цікавить…

Щоправда, перед виборами політики мали б перейматися своїми рейтингами. Бо вони в них такі мізерні. Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала заявив на телеканалі ZIK: «Сьогодні немає жодного політика, який би мав рівень довіри громадян бодай 20 відсотків». Хоча… соціологи рейтинги «намалюють», якщо треба.

А ще політики підвищуватимуть своє реноме в очах виборців традиційними обіцянками. Проте експерти застерігають: напередодні виборів політикам не варто обіцяти підвищення соціальних стандартів. Бо немає ресурсів і економічного обгрунтування. Наприклад, підвищуючи мінімальну платню, автоматично підвищуються податки для бізнесу. Бізнес, відповідно, змушений збільшити вартість своїх товарів і послуг. Тому людина не відчує, зростання зарплати. Що дадуть – те заберуть. Адже владі за чотири роки не вдалось провести жодної економічної реформи, яка б прискорила фінансове зростання, каже економіст та банкір Олександр Савченко.

А ще соціальні стандарти з’їдає корупція. Економісти заявили про втрату мільярдів доларів через корупцію. За всіма кримінальними провадженнями, які зараз розслідує НАБУ, сума збитків державі складає 153 мільярди гривень. Тут ще не враховані корупційні гроші у справах, які вже знаходяться в судах. Це – 7 мільярдів 272 мільйони гривень.

Цікаво, скільки з цих грошей повернеться в державну казну?

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *