Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Європейський проект буде неповноцінним без України»

Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Європейський проект буде неповноцінним без України»

Можливості та міфи євроінтеграції обговорили у Тернополі Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, представники бізнесу, громадських ініціатив та освіти  в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей».

– Тернопільщина – регіон, який активно розвивається, а можливості, які дає європейська інтеграція, допомагають тернополянам досягти ще більших успіхів, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Зокрема, зростає експорт продукції підприємств регіону. Сальдо зовнішньої торгівлі Тернопільщини позитивне і складає +28,9 мільйонів доларів. Більшість продукції область експортує до ЄС. Половина всіх поставок (51,2%) припадає на Польщу.

Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана: Україна і її розвиток цікаві для ЄС.

– Я впевнена, європейський проект буде неповноцінним без України. Наші товари, IT-послуги затребувані і вже завойовують ринки ЄС, – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Тернопільщина – привабливий для інвесторів край. За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, в області успішно працюють підприємства з іноземним капіталом. Для прикладу, на підприємстві «СЕ-Борднетце» близько 3,5 тисячі людей виготовляють комплектуючі до автомобілів провідних марок.

– Інвестори зацікавлені у тому, щоб будувати автомобілі або виготовляти комплектуючі до них на території нашої області. Ми сьогодні робимо все, аби заохотити машиновиробників розвивати бізнес на Тернопільщині, – каже голова ОДА.

Також у краї роблять все для того, щоб підтримати підприємців. За словами Степана Барни, Тернопільщина першою в Україні спільно з Німецько-українським фондом запустила програму часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для суб’єктів малого і середнього підприємництва, яка дає змогу отримати кредит за відсотковою ставкою 7,5% річних в гривнях.

Уряд також найближчим часом запропонує малому та середньому бізнесу систему доступних кредитів, не прив’язаних до курсу долара.

– Перемовини з ЄБРР, який через державні та деякі приватні банки надаватиме довготривалі доступні кредити, на фінальній стадії, – каже Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Доступ до дешевого кредитування дозволить успішно розвиватися  малому і середньому бізнесу.

Цього ж дня у Тернопільському національному економічному університеті Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із студентами чотирьох місцевих вишів.

– Молодь визначатиме наше майбутнє, – зазначила у своєму виступі пані Іванна. – Адже саме молоді люди через свою нестереотипність світогляду, відкритість та активність, будуть продовжувати ті речі, які ми розпочали. Україна сьогодні має можливість перетворитися з країни, яка переслідує свою європейську мрію, у державу, де ця європейська реальність домінує.

Співпрацю з ЄС тернопільські студенти можуть використовувати у навчанні. Студентка факультету міжнародного маркетингу Мар’яна Білик стала учасницею програми “Еразмус+” і безкоштовно отримала можливість навчатися в Університеті прикладних наук Інхолланд у Королівстві Нідерланди.

– Практичні освітні проекти, взаємодія з місцевими студентами, маркетингові дослідження – це безцінний досвід, який я запам’ятаю на все життя, – розповіла дівчина. – Також я познайомилася з культурою цієї країни. Найбільша сила нідерландців – у єдності, саме це необхідно плекати і в Україні.

Оля ПРИШЛЯК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *