Як на Тернопільщині запобігти випадкам масових отруєнь бджіл під час весняно-польових робіт?

Як на Тернопільщині запобігти випадкам масових отруєнь бджіл під час весняно-польових робіт?

У приміщенні Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області під головуванням першого заступника начальника Головного управління Володимира Богоноса відбулася нарада щодо запобігання випадків масових отруєнь бджіл при проведенні весняно-польових робіт з використанням агрохімікатів, безпечного застосування засобів захисту рослин та недопущення порушень законодавства у галузі бджільництва за участю пасічників та представників аграріїв області. Про це повідомляє сайт відомства.

«Щороку виникає проблема масової загибелі бджіл внаслідок порушення законодавства. Тому необхідно вжити всіх можливих заходів щодо запобігання випадків масових отруєнь медоносних комах» – зазначив Володимир Богоніс.

Про порядок отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, її реєстрації та обстеження пасік, власне, законодавчої бази щодо бджолярства присутніх ознайомив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Марків.

Про процедуру відбору зразків при підозрі на отруєння чи захворювання бджіл розповів завідувач відділу епізоотології та патоморфології Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Сергій Червінський.

Наголошувалося: не менш важливим питанням є інформування власників пасік через ЗМІ про застосування аграріями пестицидів та агрохімікатів на території району, вчасного інформування мешканців району, власників пасік про місця, час і спосіб проведення обробки.

Олександр Дністрян – начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області розповів представникам спілки пасічників про правові аспекти діяльності галузі бджолярства та вимоги Євросоюзу щодо постачання меду.

Заступник голови обласної спілки пасічників Роман Бик поінформував про плани розвитку спілки та галузі. До обговорення долучились представники обласної асоціації пасічників імені Миколи Михалевича та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку ТОДА.

 

 

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *