Як нараховують єдиний соціальний внесок мобілізованим працівникам?

Як нараховують єдиний соціальний внесок мобілізованим працівникам?

Якщо роботодавець нараховує мобілізованим працівникам середній заробіток і не подає звіти на отримання компенсаційних виплат з бюджету (наприклад, унаслідок проблем із завіренням звітів військкоматами) й, відповідно, не отримує такі компенсації, то сума середнього заробітку, який виплачується за рахунок засобів роботодавця, у складі заробітної плати, є базою нарахування і утримання єдиного соціального внеску (ЄСВ). Сума нарахованого мобілізованому працівнику середнього заробітку в звітному місяці у складі заробітної плати відображається в таблицях 1 та 6 додатку 4 до Порядку № 435 за такий місяць (код категорії застрахованих осіб «47»).

Середній заробіток мобілізованих працівників, який компенсується з бюджету, відображається в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435, з кодом категорії застрахованої особи «48». При цьому нарахування і утримання з таких виплат не здійснюються.

У разі нарахування роботодавцем середнього заробітку мобілізованим працівникам і отримання у подальшому компенсаційних виплат з бюджету, такий роботодавець має право здійснити перерахунок єдиного внеску, нарахованого на суми середнього заробітку. Донарахування або зменшення ЄСВ у такому разі в таблиці 6 відображається з кодом типу нарахувань 2 або 3.

Детальні консультації – в Центрі обслуговування платників Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції за адресою: вул. Білецька, 1 або за    телефоном: 52-12-27.

Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *