Як не спалити дім у зимові свята: на Тернопільщині виявили небезпечну гірлянду (фото)

Як не спалити дім у зимові свята: на Тернопільщині виявили небезпечну гірлянду (фото)

На Тернопільщині спеціалісти управління захисту споживачів “забракували” новорічну електричну гірлянду.

Про це повідомили в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

«Багато хто вважає, що придбання гірлянди в магазині, а не на ринку, стане гарантією вашої безпеки, але це не так. Завжди слід пам’ятати, що гірлянда це в першу чергу електрообладнання, а вже пізніше – елемент декору. Тому кожне  якісне електрообладнання повинно відповідати вимогам нормативних документів, а саме «Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання» та «Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання» (вони розмежовують обов’язки виробника, імпортера та розповсюджувача). На пакуванні електрообладнання повинно бути нанесене відповідне маркування. Виробники забезпечують, щоб на маркуванні електрообладнання, які вони ввели в обіг, було зазначено тип, номер партії чи серійний номер, який дає змогу ідентифікувати продукцію. Має бути зазначене найменування, зареєстроване комерційне найменування, контактна поштова адреса виробника, імпортера. Контактні дані наводяться згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов. Електрообладнання має супроводжуватися інструкціями та інформацією про безпечність, які теж повинні бути складені українською мовою», – розповіли у Держпродспоживслужбі.

Як зазначається, напередодні новорічно-різдвяних свят спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області  відібрали зразки гірлянд для проведення лабораторних досліджень. На пакуванні однієї з таких гірлянд було зазначено лише те, що вона має довжину 11,6м на 140 ламп. За результатами випробувань електрогірлянда не відповідає вимогам НД, а саме:

– на гірлянді немає інформації про номінальну напругу та потужність усієї гірлянди;

– відсутнє застереження «Не підключати гірлянду до мережі живлення, якщо вона знаходиться  в упаковці»;

–  відсутня інформація про те, якщо виникає руйнування чи пошкодження ламп, гірлянду не використовувати;

– на пакуванні зазначена кількість – 140, насправді – 120 ламп;

– електрична міцність ізоляції проводів електрогірлянди не витримує напругу 2,88кВ;

– блоки керування ненадійно закріплені на кабелі гірлянди (кабелі відриваються у місці пайки до блока управління);

– не пройшло випробування і кріплення шнура, кабель повинен витримати зусилля розтягування 30Н (оголюються);

– світлові гірлянди електризують мішуру та металеві прикраси, з якими їх використовують;

– відсутні пристрої для шунтування тіла розжарення ламп.

За даними перевірки, гірлянда становить високий ступінь ризику, а тому заборонена до реалізації.  Головним управлінням прийнято рішення про вилучення цієї продукції з обігу.

«При виборі і перевірці гірлянди потрібно подивитися не тільки на те, вмикається вона чи ні, але і як сприймається її світіння. Не всіх, наприклад, влаштовує занадто часте мерехтіння вогнів, комусь не подобається швидкість їх переміщення. Нюансів багато, і якщо вже вибирати для себе, то варто витратити на це певний час, а не просто віддати гроші», – рекомендують у споживслужбі.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *