Стрічка новин

На Тернопільщині за урядовою програмою «Доступні ліки» виписали 121885 рецептів

ліки

На Тернопільщині аптеки продовжують долучатися до програми «Доступні ліки», яка почала діяти в Україні 1 квітня 2017 року. Вже укладено угоди із 67 суб’єктами господарської діяльності, а це 232 аптеки, які відпускають ліки за рецептами безкоштовно або з невеликою доплатою. Загалом виписано 121885 рецептів. Такі дані озвучила в. о. начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Тетяна Скарлош.

Серед районів лідери – Гусятинщина та Чортківщина, де у програмі «Доступні ліки» задіяно найбільшу кількість аптечних закладів – по 22.

Друге місце розділили Тернопільський і Бучацький райони. Там до урядової програми долучилися по 16 аптечних закладів.

Третє місце посідає Теребовлянський район, де залучено 15 аптек.

Найбільша кількість хворих, які вже отримали лікарські засоби, – у Бережанському, Борщівському, Козівському та Чортківському районах. У кожному з цих районів отоварили виписані рецепти по 4 тисячі осіб.

Серед ОТГ найбільша кількість отоварених рецептів – 272 – у Скала-Подільській.

Слід нагадати, на реалізацію програми «Доступні ліки» уряд виділив 500 млн. грн., із яких 13 млн. 671 тис. – на Тернопільщину. Таким чином, це дозволить пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримувати ліки безкоштовно або з незначною доплатою, що має на меті зменшити смертність, а також покращити стан здоров’я жителів області. При цьому, з метою удосконалення Урядової програми «Доступні ліки» Тернопільська обласна державна адміністрація внесла пропозицію розширити перелік медикаментозних препаратів по програмі, зокрема, включити до неї комбіновані медикаментозні препарати.

Детальніше з усіх питань щодо реалізації програми «Доступні ліки» можна звертатися на урядову гарячу лінію 15-45 або ж на гарячу лінію управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА за номером телефону – (0352) 52-10-71.

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->