Історія добра довжиною у 13 років: проект «Людина року – меценат року» на Тернопільщині об’єднує благодійників для допомоги дітям

Історія добра довжиною у 13 років: проект «Людина року – меценат року» на Тернопільщині об’єднує благодійників для допомоги дітям

Благодійний проект «Людина року – Меценат року» на Тернопільщині та за її межами діє ось уже впродовж тринадцяти  років. Головною метою є допомога важкохворим дітям, насамперед з онкологічними недугами та маленьким пацієнтам з вадами серця. Від початку задуму благодійного проекту допомога є  адресною – конкретній дитині для лікування чи реабілітації.

Попри складнощі війни, нещодавно у рамках цієї публічної ініціативи  представили першу у 2024 році благодійну програму «Зірка мецената». 

Під час круглого столу автор ідеї та координатор проекту Сергій Бачинський прозвітував щодо зібраних коштів та їх спрямування. Він зауважив, що благодійна ініціатива об’єднує меценатів Тернопільщини та небайдужих вихідців з нашого краю. Є ті, хто упродовж всього існування проекту, постійно докладаються коштами для лікування хворих діток. Долучаються і нові люди, у кого щире серце, хто з добром відгукується на чужу біду. 

Так, наприклад, минулого року у межах проекту було втілено три благодійні ініціативи: «Зірка мецената», гуманітарно-соціальний форум «Благодар» і дуже зворушлива програма «Віримо.  Надіємось.  Любимо… (Діти)». Тоді на лікування важкохворих діток зібрали майже 600 тисяч гривень.

До речі, за час дії благодійного проекту вдалося залучити 177 підприємств і підприємців Тернопільщини. 

– Тринадцятий рік нашої благодійної роботи – це, в першу чергу, підтримка сімей, де є важкохворі діти, допомога тим, хто потребує найбільше. По-друге, це – тісна співпраця з людьми з великої літери. Людьми справжніми, відповідальними і небайдужими. І по-третє, це – результат, якого ми досягаємо разом з меценатами, медиками та родинами заради майбутнього – здорових і щасливих дітей. Втішно, що за час нашої благодійної діяльності ми допомогли 51 родині. І це вже історія, – каже Сергій Бачинський.  

Власне, поштовхом до благодійної діяльності Сергія стала особиста трагедія у його сім’ї. Коли у 2011 році в нього народився важкохворий син і почалися довгі дні, місяці, а потім і роки боротьби за життя і здоров’я хлопчика. Тоді, як зазначає пан Сергій, і з’явилося розуміння, як важливо вчасно допомогти, простягнути тоненьку ниточку надії тим, хто сподівається на диво. Адже на лікування важкохворих дітей  потрібні великі кошти, яких у сім’ях зазвичай немає. 

На жаль, Адамчика врятувати не вдалося. Та попри власні горе і біль, Сергій Бачинський розвиває проект, невтомно шукаючи благодійників, що насправді зовсім нелегко у нинішній непростий час. Шукає тих, хто готовий поділитися коштами, а також теплом свого серця, аби допомогти повернути здоров’я чи зберегти життя важкохворим дітям. 

Ось і в рамках уже цьогорічної програми «Зірка мецената» вдалося зібрати 244 тисячі гривень. Благодійні кошти були розподілені між родинами Артура Грабовського, Анастасії Кардаш, Богдани Лутак, де є важкохворі діти. А також частково передані на потреби Тернопільської  обласної дитячої клінічної лікарні. Медики цього закладу рятують життя та повертають здоров’я і місцевим малятам, і маленьким пацієнтам з числа внутрішньо переміщених осіб.

Учасники круглого столу поділилися думками про подальшу необхідність благодійництва для допомоги сім’ям з важкохворими дітками, про те, як це важливо не залишатися осторонь чужої біди. Адже насправді ніколи не знаєш, що чекає наступної миті кожного в житті. Теплі слова вдячності звучали на адресу координатора проекту Сергія Бачинського, який невтомно, з року в рік, гуртує довкіл себе людей доброї волі. 

Зокрема, про це говорили настоятель Свято-Троїцького духовного центру Миколай Зінкевич, отець Григорій, донька відомого мецената та активного учасника проекту, директора ТОВ «Надзбруччя –Сервіс» Василя Глемби, який так рано відійшов у вічність, Юлія Гуменюк. 

– До меценатства мене завжди надихав тато. І коли його не стало, я сказала собі, що продовжу те добре, що робив він. Бо коли люди об’єднуються, тоді твориться маленьке диво. Дуже важливо ділитися тим, чим можемо, фінансово. А ще – любов’ю і милосердям, – мовила Юлія.

Натомість, Сергій Бачинський щиро подякував усім партнерам,  хто в такий непростий час простягає руку допомоги іншим. Це – ТОВ «Продлюкс» (Петро Ландяк), Студія масажу «Body line» (Оксана Петришин), «Підручники посібники» (Ярослав Гринчишин),  ресторатор Ігор Парій, ТОВ «Авакс Проф» (Наталія Грохола), ТОВ  «Юсп Крафт» (Юрій Дума), ТОВ  «Ант» (Михайло Ратушняк), підприємець Наталія Федорів, ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» (Василь Щиренко) та багато інших підприємців, аграріїв краю, меценатів. 

Інформаційним партнером проекту з перших днів його діяльності є видання «Наш ДЕНЬ», nday.te.ua.

І на закінчення. Пам’ятаймо чиїсь мудрі слова: не стримуй добра потребуючому, коли рука твоя в силі зробити його…

Зіна КУШНІРУК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *