12 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

12 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день в’язання гачком, Всесвітній день журавля, День усвідомленості, День співпраці Південь-Південь організації Об’єднаних Націй, День лауреатів Шнобелівської премії. .

В Україні – День танкістів, День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, у Казахстані – День сім’ї, у США – День захисників, День боротьби з шахрайством у сфері охорони здоров’я, День цивільного хакінгу, День заохочення, День відеоігор, День жінок-поліцейських, День шоколадно-молочного коктейлю, День пам’яті домашніх тварин, День “Обійміть свою собаку”, в США і Канаді – День дідусів і бабусь, у Коста-Ріці – День кави, в Естонії – День бабусі та дідуся, в Латвії – День батька, в Австралії – День екологічно сталого будинку, у Британії – Освітній неділю, у Данії – День фіорду, у Німеччині – День європейської спадщини, День Батьківщини, у Туркменістані – День туркменського бахші, День книги “Рухнама”, у Білорусі – День працівника органів попереднього слідства, в Ефіопії – День народної революції, в Мексиці – День пам’яті батальйону Святого Патріка.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 490 році до н.е. Грецький воїн Фідіппід пробіг від міста Марафон до Афін, приніс звістку про перемогу греків над персами- “Радійте! Ми перемогли” і помер. Коли в 1896 році в Афінах проходили перші сучасні Олімпійські ігри, в його честь був влаштований забіг між Марафоном і Афінами. З тих пір “марафон” став класичною дистанцією, і змагання по ньому стали одним з найпопулярніших видів легкої атлетики.

У 1504 році Христофор Колумб в ході четвертого, останнього, мореплавання відправився з Америки в Іспанію.

У 1624 році перша в світі субмарина пройшла випробування в Лондоні.

У 1890 році англійцями було засновано місто Солсбері – нині Хараре, столиця Зімбабве.

У 1898 році був відкритий Київський політехнічний інститут.

У 1923 році в Женеві була підписана Конвенція про припинення обігу порновидань і торгівлі ними.

У 2008 році в Харкові відбувся перший і на той момент єдиний концерт групи Queen в Україні. Цим безкоштовним концертом група почала свій Європейський тур на підтримку акції боротьби зі СНІДом.

Яке нині церковне свято

Православна церква 12 вересня вшановує пам’ять святителя Олександра. У народі день назвали “Ситник”. Стіл в цей день повинен ломитися від страв.  

Що не можна робити

Не можна заводити кошеня – воно може принести нещастя. Не проводьте даремно час – до кінця року все буде марно.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

по тому, де їжачок вирив нору, можна визначити погоду: на узліссі – до теплої зими; в гущавині лісу – до сильних заморозків; 

теплий вечір і зоряна ніч – наступного року буде хороший урожай;

журавлі парять в небі і не поспішають відлітати – осінь буде теплою і без дощів.

Іменини

Іменини у Олександра, Івана, Павла, Данила, Арсенія, Сави, Єфрема, Макарія, Григорія, Євгенії, Єлизавети, Максима, Степана і Петра, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *