19 країн вже визнали Голодомор в Україні геноцидом

19 країн вже визнали Голодомор в Україні геноцидом

Вже у 19 країнах світу Голодомор 1932-1933 років визнано геноцидом українського народу.

Україна висловлює щиру вдячність за таку підтримку і закликає країни, які цього ще не зробили, ухвалити відповідні документи на законодавчому рівні. Заяву опублікувало Міністерство закордонних справ у п’ятницю.

“Триваюча восьмий рік поспіль агресія рф проти України має чіткі ознаки геноциду. Скоєні російськими окупантами звірства в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Ізюмі, Херсоні, цілеспрямоване знищення цивільної критичної інфраструктури жахають увесь світ. Злочинний кремлівський режим – сумлінний спадкоємець свого сталінського попередника – так само ставить за мету знищення українців і кримських татар, стирання української етнічної та культурної ідентичності, заперечення багатої історії Української держави та нації, забуття рідної мови”, – сказано у заяві.

МЗС України закликає міжнародну спільноту посилювати тиск на російську федерацію.

Також – збільшувати обсяги військової і гуманітарної допомоги уряду України, сприяти належному розслідуванню та документації злочинів рф в Україні.

“А також підтримати створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України задля притягнення росії та її керівництва до відповідальності”, – заявили у вітчизняному МСЗ.

Непокаране зло небезпечне, зазначили.

“Саме тому важливо встановити відповідальність за злочини минулого, щоб вони не повторювалися в майбутньому”, – звертаються.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *