20 березня – День весняного рівнодення, Всесвітній день Землі, Міжнародний день щастя, Всесвітній день борошна

20 березня – День весняного рівнодення, Всесвітній день Землі, Міжнародний день щастя, Всесвітній день борошна

20 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобних Іоана, Сергія, Патрикія та інших. Монастир біля Єрусалима у VIII столітті піддався нападу сарацинів. Вони увірвалися до храму і зажадали, щоб їм віддали цінності. Але ченці відповіли, що нічого цінного не мають, тому сарацини почали стріляти. Вбили і поранили багатьох, а потім, побачивши людей, що поспішали до монастиря, втікли.

Через кілька днів вони знову повернулися, знову напали на храм та почали винищувати тих ченців, що залишилися. Щоб ніхто не міг втікти, обитель оточили. Першим схопили Іоана і довго мучили. Чернець Сергій вирішив втікти з іншими, прихопивши деяке церковне начиння, але їх схопили. Серед тих, кому все ж вдалося втекти, був Патрикій. Він сидів у печері, а потім вийшов і сказав сарацинам, щоб більше нікого немає. Його відвели до храму і там разом із іншими спалили живцем.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 20 березня:

1602 рік — засновують Голландську Ост-Індійську компаню (VOC), яка стає першою у світі офіційно зареєстрованою публічною компанією;

1815 рік — Наполеон I Бонапарт повертається до Парижа після ув’язнення на острові Ельба;

1854 рік — засновують Республіканську партію США;

1883 рік — підписують Паризьку конвенцію про охорону промислової власності, одна з перших та найважливіших у цій галузі;

1890 рік — за наполяганням нового імператора рейхсканцлер Отто фон Бісмарк закінчує політичну кар’єру;

1916 рік — Альберт Ейнштейн публікує свою загальну теорію відносності;

1917 рік — українського історика Михайла Грушевського, що тоді перебував у Москві, обирають головою Центральної Ради;

1921 рік — на плебісциті більшість жителів Верхньої Сілезії висловлюються за перебування у складі Німеччини;

1933 рік — поблизу Мюнхена будують перший в Німеччині концтабір — Дахау;

1939 рік — німецький ультиматум Литві з вимогою передати Клайпедський край, що був задоволений два дні потому;

1956 рік — проголошено незалежність Тунісу;

1995 рік — заринова атака в Токійському метрополітені, влаштована деструктивним культом Аум Сінрікьо;

2003 рік — американсько-британсько-австралійські війська вторгаються в Ірак;

2007 рік — виходить комп’ютерна гра S.T.A.L.K.E.R. українського розробника GSC Game World;

2015 рік — повне сонячне затемнення, рівнодення та супермісяць відбулися в один день;

2018 рік — Україна і Катар підписують угоду про безвізовий режим.

Цього дня народилися:

1851 рік — кримськотатарський та тюркський просвітитель, письменник, педагог, засновник пантюркізму Ісмаїл Гаспринський;

1898 рік — український художник-графік, ксилограф, книжковий ілюстратор Микола Бриммер;

1899 рік — український письменник, редактор Аркадій Любченко.

Який день в Україні і світі

20 березня в Україні святкують День весняного рівнодення. Ця подія знаменує момент, коли Сонце перетинає екватор у своєму русі екліптикою, тому день та ніч практично зрівнюються за тривалістю. Від цієї дати північна куля Землі починає нахилятися більше до Сонця, а тому світловий день збільшується, а атмосферна температура росте.

Всесвітній день Землі. Актуальне і важливе свято, яке було обране на честь дня весняного рівнодення. Подія була започаткована після успішної акції Денніса Гаєса та Гейлорда Нельсона 1970 року. Головна її мета полягає у приверненні уваги людства до Землі, залучення громадськості до збереження природи та миру.

Всесвітній день здоров’я ротової порожнини. Свято було започатковане за ініціативи Всесвітньої стоматологічної федерації 2007 року у Дубаї.

Міжнародний день щастя. Подія була започаткована за ініціативи ООН 28 червня 2012 року, але ідею створити свято висунув ще 2011 року Джейм Ілаєн. Він зазначив, що день весняного рівнодення — чудова можливість показати всім людям, як важливо почуватися щасливими.

Міжнародний день астрології. Він знаменує початок астрологічного року. Святкування відзначається різними подіями, заходами та дискусіями.

День бібліоманії. Свято всіх тих, хто вирізняється надмірною любов’ю до книжок. Воно вшановує бібліофілів по всьому світу та нагадує, наскільки важливим для здоров’я є читання.

Всесвітній день театру для дітей та юнацтва. Глобальне свято, яке показує, наскільки важливим є театр для молодих глядачів та їхнього розвитку.

Всесвітній день поведінкового аналізу. Глобальне визнання такої наукової дисципліни як поведінковий аналіз. Дату обрали на честь дня народження Берреса Фредеріка Скіннера, який був першопроходцем та засновником сучасного поведінкового аналізу.

Всесвітній день оповідання. Свято присвячене мистецтву усного оповідання, магії слова та силі історій. Цього дня люди з різних куточків світу діляться розповідями.

Всесвітній день горобця. Дата була створена для підвищення обізнаності про хатнього горобця, а також висвітлення загроз його існуванню.

Всесвітній день жаб. Свято підкреслює важливу роль жаб для екосистем та нагальну потребу захищати їх від загрози зникнення.

Всесвітній день борошна. Цей харчовий інгредієнт годує людство протягом тисячоліть. Цікаво, що дата була створена так, щоб вона збіглася з весняний рівноденням, адже цей період символізує пробудження природи, висівання культури на полях.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *