Анатолій Гриценко: «Змінам до Конституції, якими маніпулюють перед виборами, буде аплодувати весь олігархат»

Анатолій Гриценко: «Змінам до Конституції, якими маніпулюють перед виборами, буде аплодувати весь олігархат»

Тернопіль з робочим візитом відвідав Анатолій Гриценко. Лідер партії «Громадянська позиція» пропонує позбавляти депутатського мандату за кнопкодавство і закликав Юлію Тимошенко до дебатів. Політик відповів на питання журналістів і торкнувся основних проблем, які сьогодні турбують і є ключовими для українців.

Гриценко кличе Тимошенко на дебати

Першим лідер «Громадянської позиції» прокоментував заяви щодо змін до Конституції, якими вже почали маніпулювати з наближенням виборів. Зокрема, він нагадав, що нещодавно Юлія Тимошенко оголосила про свої амбіції боротися за пост Президента у 2019 році й одразу ж сказала, що необхідно змінити основний закон країни. У Тернополі Анатолій Гриценко зробив публічну заяву і запросив Юлію Тимошенко на публічні дебати. Лідер «Громадянської позиції» переконаний, що неприпустимо в умовах воєнних дій переписувати Конституцію.

– Юлія Тимошенко публічно озвучила ідею обмеження повноважень всенародно обраного Президента, внесення конституційних змін для перетворення України на парламентську республіку, з ключовою роллю канцлера як глави держави з опорою на парламент, – зазначив Анатолій Гриценко. – Я переконаний, що цій ідеї буде аплодувати весь олігархат, аби через свої фракції обрати канцлера і далі керувати країною.

При цьому Гриценко наголосив, що його позиція щодо цього питання, яку він відстоює ще з 2009 року, є абсолютно протилежною.

– Протистояння двох центрів виконавчої влади має бути скасоване, але іншим шляхом, і ключовою фігурою має бути Президент, всенародно обраний, – розповів лідер «Громадянської позиції». – На нинішньому етапі категорично неприйнятно обмежувати повноваження і як верховного головнокомандувача, і як ключової фігури в сфері дипломатії для пошуків миру, і для боротьби з корупцією.

Анатолій Гриценко закликав претендентів на президентський пост не вести закулісні перемовини, а публічно представити свої аргументи – щоб люди могли визначитися і зробити свідомий вибір. Він висловив сподівання, що попри тиск зі сторони влади в Україні залишилися телеканали, які нададуть йому можливість провести дебати.

– Зараз рівень свободи слова гірший, як в бандитські часи Януковича, – заявив Анатолій Гриценко. – Може хтось не відчуває, я відчуваю це ще з 2014 року. Такого не було ніколи, щоб майже чотири роки цілий сектор думок просто виключали з медіа-простору, і це не тільки мене торкається.

«Необхідно позбуватися політиків, які працюють неефективно»

Анатолій Гриценко наголосив, що в таких умовах, які склалися, Україна потребує змін виважених і послідовних. Насамперед, це стосується політичної відповідальності влади. За словами лідера «Громадянської позиції», необхідно нарешті запровадити механізми впливу на політиків, які працюють неефективно.

– Обіцяю зараз публічно, що в разі обрання на пост Президента буде внесено в першому ж пакеті цілий ряд ключових законодавчих ініціатив, які дозволять забезпечити відсторонення від влади тих, хто виходить за межі Конституції і, навпаки, виходить на межу відповідальності за кримінальні злочини, – розповів Анатолій Гриценко. – Перше – законопроект, який стосується імпічменту Президента. Мій базовий принцип – починай з себе. І для новообраного, і для всіх наступних Президентів має бути чітко виписана процедура відсторонення від влади.

За словами Анатолія Гриценка, відповідальними потрібно зробити і депутатів – кнопкодавів і прогульників.

– Друга необхідна законодавча ініціатива – та, яка одразу ж  позбавлятиме народних депутатів їхніх мандатів у випадку, якщо хоча б раз проголосували за когось іншого, – каже він. –  Отих «піаністів», які тиснуть на пусті кнопки, коли півпорожній зал. Третій закон, який має бути запроваджений, стосується відповідальності народних депутатів за присутність на робочому місці. Так само, як працює водій у маршрутці, вчитель у класі чи лікар за операційним столом – депутати теж зобов’язані працювати. Позбавляти мандатів потрібно навіть тих, які постійно і тривало хворіють. Держава не може втрачати час.

«На міжнародних зустрічах ніколи так зневажливо не говорили про Україну»

Говорячи про відповідальність влади, Анатолій Гриценко зазначив, що системні зміни підуть відразу по вертикалі – їх відчують мільйони українців. Зокрема, це стосується питання корупції, яка вже набула загрозливих масштабів.

– Корупція – особливо на нинішньому етапі, після Революції Гідності, після потрясінь на фоні економічної кризи – це те нещастя, яке паралізує позитивний розвиток країни, – зазначив лідер «Громадянської позиції». – Навіть у найбільш важкі часи всіх попередніх президентів, включаючи режим Януковича, ніколи на міжнародних зустрічах так зневажливо не говорили про Україну. Зараз на всіх таких заходах звучить слово «корупція». На фоні такого зневажливого ставлення ми, як країна, всі громадяни, програємо – і у вирішенні проблеми миру, і в пошуку інвесторів.

За словами лідера «Громадянської позиції», боротися з корупцією – це ключове завдання нової влади.

– За моєю стратегією, боротьба з корупцією буде вестися за двома напрямками, – зазначив Анатолій Гриценко. – Буде створений «зелений коридор» для людей, які хочуть працювати чесно. Проте, якщо при цьому хтось із них пішов за межі закону, тоді другий коридор – «червоний» і під суд. Відповідатимуть за незаконні діяння всі.

«Держава не повинна заважати людям, а навпаки – стимулювати»

Перебуваючи на Тернопільщині, Анатолій Гриценко прокоментував одну з найактуальніших для регіону проблем – роботи і трудової міграції. Сьогодні Україна, вважає він, може конкурувати із зарплатами, принаймні, із тією ж Польщею, куди масово їдуть жителі області.

– Процеси трудової міграції вже на рівні критичних і є вкрай руйнівними для держави. Єдиний шлях – це піднімати економіку, щоб люди, які їдуть за роботою, могли знайти її в своїй країні, – каже Анатолій Гриценко. – Проте, політика високих зарплат повинна здійснюватися не під вибори, а постійно. Держава має не заважати людям, а навпаки – стимулювати. Дати можливість розвиватися підприємництву. Не змушувати платити великі гроші на етапах отримання ліцензій, дозволів, перевірок. У держави є достатньо механізмів, щоб створювалися робочі місця з високою зарплатою. Зокрема, через державне замовлення, включаючи оборонне. Проте, і цей механізм потрібно вивести за межі корумпованих схем. Держзамовлення повинне працювати на галузі, які дадуть багато дорогих робочих місць, тоді все навколо не буде імпортним, а почне поетапно заміщатися нашим.

«Зобов’язані об’єднуватися для вирішення проблеми»

Анатолій Гриценко зазначив, що сьогодні «Громадянська позиція» продовжує консультації з тими, хто готовий об’єднуватися задля вирішення ключових для держави питань.

– Десятки тисяч людей задіяні в цьому процесі, – зазначив він. – У травні до нас приєдналася політична сила «Альтернатива». Сьогодні її представники – уже наші партійці. Поряд з нами в одну команду, зі збереженням партійної суб’єктності, ввійшла партія «Народний контроль». Консультації тривають з іншими. Це – «Самопоміч», «Європейська партія», «Демальянс», «Сила людей». Давні відносини у нас із Святославом Вакарчуком, якого з подачі горе-технологів включили в  рейтинги і почали топити ще до того, як він взагалі щось сказав.

Анатолій Гриценко також наголосив, що мешканці області можуть спрямовувати свої звернення, пропозиції представникам «Громадянської позиції», які працюють на місцях.

– Ми зобов’язані бути в одній команді з тими,  хто поділяє нашу стурбованість проблемою і бачить ті ж самі шляхи вирішення, – зазначив він.

Інна МАТУШ.

Фото Івана ПШОНЯКА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *