Чортківська офензива: реконструкція бою, пам’ятна монета і вшанування героїв (ФОТО)

На Тернопільщині відбувся фестиваль, приурочений 100-літтю від початку наступальної операції Української Галицької Армії під час польсько-української війни

Чортківчани протягом трьох днів згадували події тих часів, вшановували пам’ять героїв та демонстрували свої таланти. У рамках дійства відбулася наукова конференція, презентація книги, військово-патріотична гра і галицький ярмарок.

Біля пам`ятника «Борцям за волю України» вшанували загиблих воїнів Української Галицької Армії. Священики відправили поминальну панахиду. Захід завершився покладанням квітів до підніжжя пам’ятного знаку, запаленням поминальних лампадок та спільною молитвою.

У суботу, на центральній площі міста відбувся грандіозний концерт. Гостей свята розважали творчі колективи, талановиті співаки та артисти. На фестиваль завітали гості з Теребовлі, які представили свої таланти. Бойовий гопак, запальний канкан та ніжний вальс тішили око глядачів. Варто згадати і народний ансамбль барабанщиць «Мажоретки», які урочисто вистукували в барабани і задавали ритм святу.

У неділю постріли холостих набоїв та гармат лунали на весь Чортків. У парку культури та відпочинку ім. І. Франка відбулася масштабна реконструкція бою наступальної військової операції Української Галицької Армії 1919 року. У ній взяли участь реконструктори в автентичній військовій формі, використовуючи справжні кулемети, гармати та гвинтівки тих років. Всипана гільзами земля, дим та запах сірки ще довго нагадували про запеклу боротьбу.

У приміщенні Бучацької Єпархії УГКЦ відбулась урочиста церемонія спеціального погашення поштової марки та представлення художнього конверту.

На поштовій марці зображені командири корпусів УГА, польова гаубиця, літак, панцерник та бойова техніка ХХ століття.  Ще одним атрибутом до відзначення пам’ятної дати стала представлена того ж дня ювілейна медаль «Чортківська офензива – 100 років».

Закінчився фестиваль святковим концертом. На сцені виступив національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки, гурт “Тріода”, народний аматорський ансамбль “Перевесло”, та інші.

Денис БУРИК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *