Добровольчий Батальйон Хоростківщини – яскравий приклад згуртованості задля перемоги

Добровольчий  Батальйон Хоростківщини – яскравий приклад згуртованості задля перемоги

Широкомасштабний наступ, який  розпочала росія проти України 24 лютого 2022 року, увійде в світову історію як приклад підлості, жорстокості та виключного цинізму. Ракетні обстріли почались на світанку, щоб застати нас зненацька. Російські  війська атакувати територію України, нещадно знищуючи як військові об’єкти, так і мирні житлові райони. У зв’язку з цим країна  змушена була швидко мобілізувати свої ресурси для максимальної оборони території та спротиву агресії ворога.

Для захисту кожного міста, селища, села на місцях почали створювати різні групи та формування – територіальну оборону, добровольчі батальйони, волонтерські спільноти.

Так, одразу на другий день після повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю зборами ініціативної групи жителів Хоростківської  територіальної громади спільно з керівництвом міської ради (голова Степан Гладун) створили Добровольчий батальйон територіальної оборони Хоростківщини. На посаду командира призначили учасника бойових дій АТО  полковника Івана Солдака, позивний “Берест”. 

До складу добровольчого формування увійшли понад пів тисячі осіб. Це люди патріотично налаштовані, яким не байдужа доля  свого краю та України в цілому. З перших днів активної агресії з боку росії вони заявили про готовність боронити свої сім’ї, своє місто і країну від ворога.

У батальйоні створили штаб та ряд структурних підрозділів.

 – Серед завдань, які  стоять перед добровольцями, першочерговими є забезпечення охорони та оборони територіальної громади, громадського порядку та безпеки громадян – патрулювання вулиць, охорона  об’єктів критичної інфраструктури, – розповідає  командир батальйону Іван Солдак.      – Також наші добровольці цілодобово несуть службу на блокпостах з метою  перевірки та виявлення підозрілих осіб, транспортних засобів, контролю переміщення транспорту на території громади та затримання їх у разі оголошення  в розшук чи перехоплення. З початку активних бойових дій в Україні ми перевірили понад п’ятнадцять тисяч транспортних засобів. Щодо підозрілих осіб, то на  п’ятдесят з них скерували інформацію для подальшої перевірки в поліцію та інші правоохоронні й силові  структури. Крім того, силами батальйону виявлено та затримано за скоєння правопорушень на території громади дванадцять осіб, яких передали поліції та притягнули до адміністративної відповідальності, вісімнадцять осіб понесли відповідальність за порушення комендантської години, у трьох сім’ях припинили вчинення насильства. Проводиться робота з виявлення диверсійно-розвідувальних груп, осіб, які закликають до сепаратизму, розповсюджують неправдиву інформацію на користь ворога тощо…

Добровольче формування Хоростківщини діє у відповідності до всіх норм і вимог в умовах воєнного стану. Тут під вмілим керівництвом все налогоджено і чітко. У кожного своя важлива ділянка роботи. Найбільше відповідальності лягло на плечі командира Івана Солдака та  куратора батальйону Степана Якубова, завдяки якому відбувається тісна взаємодія з органами влади. Не меншу відповідальнісь несе перший заступник командира батальйону Володимир Терешко. Досить непрості завдання стоять перед начальником розвідки Михайлом Андрухом  і начальником штабу Іваном  Кучварою. Неможливо не згадати працівниць штабу Марію Веселовську  та Мар’яну Кісілевську. Ці молоді дівчата стали в однострій з побратимами, щоб внести свою лепту в обороноздатність країни та наблизити перемогу.

Чимало справ і в заступника командира батальйону з тилової служби Володимира Колосівського. Зокрема, забезпечення матеріально-технічною базою: озброєнням, обмундируванням, харчуванням, будматеріалами, транспортуванням, пально-мастильними матеріалами, співпраця з волонтерами.

Що надзвичайно важливо, усі працюють виключно на ентузіазмі, адже фінансового забезпечення немає. Проте є значна підтримка від органів місцевого самоврядування, небайдужих людей Хоростківщини та земляків  з-за кордону. Хоростківська міська рада виділила будівлю для розташування штабу (плюс оплата комунальних послуг), закупила канцтовари та організувала харчування для  добового наряду і чергових на блокпостах.  За кошти  громади членами батальйону організовано виготовлення та пошиття бронежилетів і плетоносок для наших захисників. Забезпечення форменим одягом та використання особистого автотранспорту для потреб служби добровольці здійснюють за власний кошт.

Так, це робота в тилу. І важливим є її результат. Для необхідної боєздатності  заступником командира батальйону з морально-психологічного забезпечення Іваном Бігусом кожного дня проводяться навчання  особового складу з бойового злагодження, поводження зі зброєю, інженерно-саперної та медичної підготовки та інше. Задля перемоги освоюється все швидко. 

Слід зазначити, що члени Добровольчого батальйону Хоростківщини  не звільняються від призову на службу в армію, згідно з указом Президента та розпорядженням військового комісара вони отримують повістки і поповняють лави ЗСУ. Сьогодні певна кількість з числа добровольців батальйону вже воює на передовій (під Донецьком, Харковом, Кривий Ріг, Херсонщина, Миколаївщина), інша проходить бойове навчання в західних регіонах країни. Ті, що на місці – у повній бойовій готовності. 

Тож з впевненістю можна сказати, якщо формуються подібні угрупування, та виключно на добровольчих засадах, якщо поряд з чоловіками стоять жінки, якщо у них  день починається з молитви, якщо у кожного нестримне бажання захистити свою Батьківщину, то у ворога немає шансів нас перемогти. Яскравий приклад тому – Добровольчий Батальйон Хоростківщини.

Слава Україні!

Марія МАЙДАНЮК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *