Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Права працівника, а не роботодавця, мають бути в центрі нового трудового законодавства»

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Права працівника, а не роботодавця, мають бути в центрі нового трудового законодавства»
На останньому пленарному засіданні ХІІ сесії депутати підтримали звернення, ініційоване профспілками, яке адресоване Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів, щодо неприпустимості ухвалення запропонованого проекту Закону України «Про працю».

Як наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук, змінити чинний кодекс законів про працю, який затверджений майже 50 років тому, необхідно, виходячи з нових принципів трудових відносин, а не ціною нівелювання соціальних стандартів.

«У прийнятому зверненні, зокрема, йдеться: «Аналіз цього законопроекту свідчить про чисельні порушення Конституції України, національного трудового законодавства та міжнародних актів, ратифікованих Україною. Ним запроваджуються механізми руйнації України як соціальної і правової держави через повне нівелювання її ролі у регулюванні трудових відносин. Втрачається унікальна, вибудувана за роки незалежності, система трудових відносин, що поєднала у собі європейські цінності, верховенство права та кращі надбання міжнародного досвіду. Положення закону сприятимуть несправедливим скороченням працівників, поширенню короткотермінових трудових контрактів, договорів з нульовим робочим часом, знищенню соціальних гарантій, послабленню захисту матерів з малими дітьми, можливості переведення працівника на інше робоче місце без його згоди, забороні  на проведення колективних переговорів та звуженню низки інших соціальних прав та гарантій працівникам…», – зазначає очільник обласної ради. – Відтак, запропоновані у законопроекті зміни знімають навантаження з роботодавців, що нібито сприятиме зростанню економіки та зменшить безробіття, але зробити це хочуть за рахунок урізання прав найманих працівників. Але  саме права працівника, а не роботодавця, мають бути в центрі нового трудового зако¬нодавства».

Депутати Тернопільської обласної ради вимагають: від Президента України як гаранта Конституції – негайного оперативного втручання у вирішення означеного питання, недопущення порушення прав людей та міжнародних зобов’язань України у сфері трудових відносин, від Верховної Ради України – відхилити розгляд проекту  Закону України «Про працю», від Кабінету Міністрів України – негайно відкликати проект Закону України «Про працю»  як такий, що порушує  Конституцію України та основоположні міжнародні трудові стандарти.

About The Author


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares