Голові Тернопільської ОДА висловили недовіру, але не до кінця

Голові Тернопільської ОДА висловили недовіру, але не до кінця

Сьогодні відбулася сесія Тернопільської обласної ради, на якій опозиція сподівалася відправити голову ОДА Валентина Хоптяна у відставку. Аби зобов’язати Президента прийняти таке рішення, необхідно було зібрати дві третіх голосів, тобто – 80.

Валентин Хоптян

Президенту рекомендують…

Ще на початку засідання стало зрозуміло, що дива не станеться. Зі 120 депутатів облради зареєструвалися всього 65. Навіть представники опозиційних партій прийшли не у повному складі. Зокрема, зі 49 свободівців було 45. Від фракції УНП (11 депутатів) були присутні 8. Зареєструвалися всі депутати від «Нашої України» – 7, а також двоє позафракційних.

А от члени численної фракції «Єдиного центру» майже у повному складі проігнорували засідання. Із 20 депутатів зареєструвався лише один депутат – перший заступник голови облради Сергій Тарашевський. Також не прийшли представники Блоку Литвина.

З 13-ти учасників фракції Партії регіонів був лише один депутат – Павло Федик. Коли він намагався виступити з трибуни, зала вибухнула вигуками «Ганьба!».

Голова ОДА Валентин Хоптян на сесію не прийшов. У його прес-службі поспішили запевнити, що очільник області перебуває у відрядженні в Києві.

Відсутність «винуватця торжества» не завадила депутатам голосувати. Щоправда, робили це таємно. Відтак, недовіру голові облдержадміністрації висловила проста більшість – 62 депутати.

Якби рішення набрало не просту, а абсолютну більшість – 80 депутатів облради, то Віктор Янукович був би зобов’язаний звільнити Хоптяна. Цього не сталося, тож недовіра має лише рекомендаційний характер. Згідно з законом, Президент у такому випадку не зобов’язаний приймати рішення про відставку керівника області.

 

ОДА тепер – без повноважень

Все ж, офіційне повідомлення про висловлення недовіри обласна рада має намір надіслати главі держави негайно. У той же час, роботу облдержадміністрації депутати визнали незадовільною та відкликали делеговані повноваження.

Підтримали таке рішення 62 обранці, сформувавши тим самим виконком при виконавчому апараті обласної ради. Які наслідки це матиме для Тернопільщини, читайте на сайті та в газеті «Наш ДЕНЬ» згодом.

До речі, тернопільські депутати також висловилися за те, щоб ліквідувати спеціальні підрозділи міліції особливого призначення. Рішення надішлють до Верховної Ради України.

Спонукали до такого рішення криваві події на Майдані Незалежності в Києві. Тоді, у ніч на 30 листопада, бійці «Беркуту» жорстоко побили учасників мирної акції протесту. Серед постраждалих було багато студентів, які вийшли на мітинг, обурені зупинкою євроінтеграції України.

Антоніна БРИК.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *