Іван КРУП’ЯК: «У році, що наступив, виграє той, хто зуміє осідлати коня»

Іван КРУП’ЯК: «У році, що наступив, виграє той, хто зуміє осідлати коня»

Іван Круп’як

… Знайти свою зірку у новорічному небі. Випускати у Всесвіт найфантастичніші мрії. Вірити у новорічні й різдвяні дива. У добру білу казку, яку везе на саночках гарненький синій дерев’яний коник. Якщо ваше серце відкрите для любові, гарних сподівань, благородних думок і справ, коник обов’язково зупиниться біля вашого порога і подарує… Ваше бажання – таємниця для інших. Але воно збудеться…

За китайським гороскопом Кінь – символ чистого розуму й мудрості. Він  працьовитий, терпеливий, звичний тягнути воза. Водночас, любить свободу. Як уживатимуться ці протиріччя – розповідає відомий тернопільський астролог Іван КРУП’ЯК.

Іване Степановичу, рік Чорної Водяної Змії справді, по-зміїному, був підступним для людей і планети. Руйнівні зливи, повені, небачені холоди, кризи, суспільні потрясіння… Останні не оминули й України. Наступний рік – Коня. Благородна тварина. Вірний друг людини. Чи зможе Коник трохи дати лад із «зміїними» проблемами?

– Річ у тім, що коник – дерев’яний, народила його водяна стихія. А дерево плаває на воді. Тому будуть продовжуватися події, які почалися торік, але в іншому ракурсі. Все, що започаткувала Змія, Кінь буде трошки притоптувати і змінювати.

Хоча, рік 2014-й також ознаменується катаклізмами. Природа віддаватиме людям «борги». Нам здається, що ми мудріші від законів Природи і Всесвіту. Але це зовсім не так. За кожен пересохлий струмок, знищене дерево, насильно відібране людське життя, за кожну сльозу треба відповідати перед Вищою Силою.

Щодо українців, то дерев’яний кінь – це символ. Наші предки-козаки своїм козачатам- хлопчикам робили дерев’яного коника, і вони каталися. Така традиція залишилася й донині. Маленькі діти вчаться осідлувати коня. Це буде рік козацького духу!

З роком Коня пов’язана доля нашої держави. У 1990 році, а це також був рік Коня, 16 липня, Україна зробила свій перший крок до відновлення незалежності – була прийнята Декларація про Державний суверенітет. І той, хто веде відлік нашої незалежності від 24 серпня 1991 року – помиляється. Було три етапи поновлення незалежності. Вони проходили по Тризубу. Перший етап, як я згадував, – 16 липня. Один і шість – у сумі дають сім, а Україна має сім літер у своїй назві. 24 серпня 1991 року був другий етап – Верховна Рада затвердила Декларацію про Державний суверенітет. А третій етап був 1 грудня цього ж року, коли ми обрали першого президента і народ з високим відсотком проголосував, підтвердив два попередні наміри. Ми пройшли через всі три вершини Тризуба. Україна, як Держава, закодована в Космосі. І хоча комусь це не подобається – факт довершений.

– Космічний елемент року – дерево, колір – синій. Синій дерев’яний коник нагадує іграшку з дитинства. Варто очікувати якихось позитивів у новому році?

Події, які дістали назву Євромайдан, були розпочаті студентами – дітьми вже незалежної України. Ось така «іграшка». І цей спротив набрав великої сили і підтримки. У дітей спрацював дух наших предків – від скіфів, сарматів, білих хорватів… На наших територіях колись процвітала велика, цивілізована держава білих хорватів. Ми мало що про неї знаємо. Бо історію нашої землі завжди пишуть наші недруги. Але історія крутиться по колесу. Багато чого повторюється. Дух козачат на синіх, зелених кониках піднімає дух усього люду, країни.

До речі, у слові майдан – обидва склади – символічні. Склад «май». Українці замаюють на свята зеленим кольором домівки. Це – символ радості, відродження природи. Наступний «дан». «Дана» – вода. Сукупно – це високе, космчне значення. Дана – богиня роду, води. А без води нема життя. З води народилося все живе на Землі.

– Стихія року – Вогонь. Гріє, але й палить, спопеляє. То ж до яких викликів повинні готуватися люди і планета?

– Уран з початку календарного року входить в Овен. А Марс буде йти назад. Це планета, яка керує Овном. Тому, з одного боку – Уран загострюватиме увагу та дії людей, а Марс – підсилюватиме це все. Але розумні дії – не революційні. Оскільки Марс буде йти назад, то будуть стримуватись не дость добрі, негативні ситуації. Все це буде згладжуватися.

Уран – восьма планета – вона дає перетворення, керує Водолієм. А якраз наступає епоха Водолія. Вона буде утверджуватися. І зароджується Водолій, що важливо, у знаку Тільця. А територіально Україна знаходиться під знаком Тільця. Це – перехід до справедливості, любові…

– Кінь – сьомий знак китайського гороскопу. Сімка – число удачі. Магія сімки діятиме? Чим незвичайним, дивовжним, вражаючим може відзначитися рік?

– Найперше, рік буде відзначатися проривом людського розуму. У багатьох сферах. Можуть бути надзвичайно цікаві відкриття. Людство буде придумувати різні методи порятунку, тому що ми дуже знищили природу. І тепер потрібно рятуватися. Прийшла пора йти до природи з поклоном. Ми повинні вчитися жити у нашому величезному не простому домі – планеті Земля.

У рік Коня народилися особистості, які змінили долю держав, людей, світогляд. Хіба це не магія щасливої сімки? Вони стали легендами. Нейл Армстронг, Антоніо Вівальді, Рембрандт, Фредерік Шопен, Пол Маккартні, Нельсон Мандела, Гаррісон Форд…

– Україна – Тілець. А телятко і кінь – домашні тварини. Хотілося б вірити, що цей рік буде для нашої держави кращим, спокійнішим, аніж рік Змії. Чи кінь може виявитися норовливим і з погордою дивитися на телятко?  

– Ці тварини сприяють одне другому. Тому події будуть розвиватися на нашу користь. Кінь може добряче брикнути, стрімко бігти, летіти, але він хоче змін, нових вражень. Позитивних. Особлива риса коня – прагнення свободи. А Україна – держава волелюбна, завжди боролася за свою свободу. Тож, Кінь і Тілець – союзники.

– Чого чекати від політики і політиків?

– Стара система – політична, виборча, яка проіснувала довгий час, починає банкротувати. У світі, і в Україні у тому числі, виросло нове покоління, яке зовсім по-іншому ставиться до суспільних процесів і життя загалом. Останні події свідчать: молоді люди намагаються змінити на краще життя та пріоритети своїх держав. Вони вміють бути дружними. Вміють краще висловлюватися: лаконічно, кротко, точно. Настає час дій, а не балачок.

У нинішній час політики повинні бути мудрими. Від них дуже багато залежить. І мусять докладати чимало зусиль, аби у світі був мир. Бо, якщо, не дай Боже, розгориться вогонь, його загасити буде вкрай важко.

– Яким чином рік може вплинути на долі людей, світогляд? Чим можна ризикувати і від яких кроків варто утриматися?

– У році, що наступив, виграє той, хто зуміє осідлати коня. А оскільки це молодий лошак, то треба проявити наполегливість. Працьовитим і цілеспрямованим людям коник буде допомагати й протегувати. То ж не упустіть свого шансу!

Кінь, узагалі, доля чоловіча. Згадаймо слова української народної пісні: «Біжи коню мій, скажи ненці моїй, що я лежу у полі забитий… Я в степу лежу за ідею свою…». Ця ідея буде проявлятися в усіх сферах життя. І не тільки у нашій державі.

Варто зважити, що рік проходитиме під опікою Сатурна. А Сатурн – це Хронос. Він не є дуже ніжним. Він є конкретним. А Хронос – це наш колишній Числобог. Той, хто керує числом і всією історією. Часами. Хто змінює часи. Тому, перш, ніж щось вирішувати, робити, треба добре подумати. І не бути впертим. Бо можна потрапити у пастку власної нерозважливості та імпульствності.

– І трішки про газету «Наш ДЕНЬ». «Оремо» медійне поле, «засіваємо» словом… Ідемо до людей. Сподіваємось на «врожай»…

– Газета досить молоденька, але вона народилася під знаком Близнят, а Близнята завжди уміють знайти вихід із ситуації. Близнятко повинне осідлати коника і їхати верхи. Назустріч визнанню і удачі…

Принагідно, вітаю читачів газети і її творців зі святами. Зичу веселого Нового року і Різдва. Прихильності зір і Небес. Хай Коник привезе повний віз щастя!

Ольга ЧОРНА.

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *