Кілька сотень тернополян покарають через мобілізацію

Кілька сотень тернополян покарають через мобілізацію

Тернопільщина на 52% виконала план по мобілізації. Про це повідомив журналістам обласний військовий комісар Володимир Катинський під час брифінгу.

–Наголошую, що військовозобов’язаних не відправляють у зону АТО. Після медичного обстеження ми відправляємо наших краян у військові навчальні частини для відновлення навичок та проведення злагодження, – зазначив полковник Володимир Катинський.

Адміністративна та кримінальна відповідальність чекає на тернополян, які ухиляються від мобілізації. На сьогодні відпрацьовано більше 300 адміністративних правопорушень і передані документи щодо 35 кримінальних проваджень.

– За ухилення від призову на військову службу за мобілізацію чинним законодавством України встановлено кримінальну відповідальність передбачену статтею 336 Кримінального кодексу України, яка карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, , – зазначив майор юстиції Роман Троян. – Також є стаття 114.1 передбачена ККУ – це покарання осіб, які перешкоджають законній діяльності Збройним Силам України та іншим військовим формуванням. За таке правопорушення встановлена кримінальна відповідальність на строк від 5 до 8 років.

Тим часом  військовозобов’язані чоловіки знаходять все нові способи, щоб уникнути повісток.

–         Більше 10 тисяч мешканців області оформили довідки про опікунство та піклування над престарілими родичами, – зазначив військовий комісар. – На сьогодні цим питанням займається прокуратура і СБУ. Яким чином переоформляються документи. Якщо донедавна піклуванням займалися доньки і онуки, то з початку мобілізації все почали переписувати на військовозобов’язаних чоловіків. Люди, які зловживають цим, будуть притягуватися до кримінальної відповідальності.

Народний депутат Олег Барна зазначив, що голови сільських рад, які видають довідки, чи потребує відповідна людина догляду,  мусять розглядати на виконкомах питання, чи ця особа має інших людей, окрім військовозобов’язаних, які могли б доглядати за нею.

–         Зараз дуже гарний період, який показує «хто є хто», – додав нардеп. – Добре видно диванних патріотів і тих, які дійсно захищають Україну, не дивлячись на стан свого здоров’я і вік. Мобілізація – це не є якимось примусом, це в першу чергу виконання свого святого обов’язку по захисту України і родини. Хочу нагадати усім, перш ніж вимагати від держави, ми повинні запитати себе, що ми готові, як громадяни, зробити для країни, аби вона стала такою, про яку ми мріємо.

До слова, працівники Тернопільського військкомату не можуть вручити повістки сімом  депутатам, адже на сесію облради, де роздавали повістки, вони просто не прийшли.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *