Круті перці: неймовірно запашні страви жовтня  

Круті перці: неймовірно запашні страви жовтня   

Не любите осінь? Та просто ви ще не готували перці! Запашні, ароматні, яскраві – наповнять оселю такими запахами, що не залишиться місця осінній меланхолії. На полицях супермаркетів і на ринках – величезний вибір ароматних перців різних видів. Просто неможливо пройти повз, не купивши кілька штук. Щедрий урожай зібрали і з грядок. Отож, починаємо!

 

Пеперонатта – популярна італійська страва

Потрібно: болгарський перець (вага неочищеного) — 600-650 г, часник — 5 зубчиків, помідори — 300-350 г, базилік — 2-3 гілочки, оцет 6 % — 1-2 ст. л., цукор — 1 ч. л., сіль — 0,5 ч. л., олія (краще оливкова) — 2 ст. л., чорний перець — за смаком, лавровий лист — 1 шт.

Приготування: зубчики часнику нарізати на 4 частини, обсмажити на олії. Перець очистити від насіння і перегородок, нарізати на шматочки, обсмажити 10 хв. Помідори залити окропом, залишити на 2-3 хв., потім очистити від шкірки. Дуже дрібно їх нарізати і додати до перцю. Покласти до овочів гілочки базиліку і лавровий лист. Обсмажити все разом 10 хв., щоб випарувалася рідина. У кінці додати сіль, цукор, оцет, чорний перець, смажити ще 1-2 хв. Дати охолонути.

 

Печені чушки – смажений перець з часником

Потрібно: перець – 6 штук, часник – 4 зубчики, петрушка – 6 гілочок, оливкова олія – 3 ст. л., оцет винний – 1 ст. л., сіль і перець за смаком.

Процес приготування: ця страва надзвичайно популярна в Болгарії і особливо смакує туристам. Перці добре вимити, позбутися від плодоніжки і серцевини. Обсмажити цілком на розігрітій сковороді, змащеній вершковим маслом, до рум’яної скоринки. Потім потрібно зменшити вогонь до мінімуму, накрити перці кришкою і тушкувати протягом 20 хв. Подрібнити часник і петрушку, додати сіль, перець і оливкову олію. Добре перемішати. На дно глибокого посуду викласти шар готового перцю, зверху шар зелені з олією, далі знову перець і знову соус. Для того, щоб страва добре промаринувалася, слід залишити її на ніч. У Болгарії цю закуску подають холодною.

 

Оладки з солодкого болгарського перцю

Потрібно: перець солодкий – 3 штуки, хліб (м’якоть) – 1-2 скибочки, сметана – 1-2 ст. л., пшеничне борошно – 2-3 ст. л., часник – 1 зубчик, сіль, мелений перець.

Приготування: перець розрізати, прибрати насіння і плодоніжки. Натерти перець на дрібній тертці, шкірку викинути. Додати м’якоть хліба, сіль, мелений перець, перемішати, ще додати борошно, сметану, часник. Знову все перемішати. Смажити оладки так само, як і звичайні: на розігрітій сковороді, на невеликій кількості олії.

 

Дуже смачні фаршировані перці

Потрібно: фарш м’ясний — 500 г (краще змішаний – яловичина зі свининою), цибуля ріпчаста — 2 шт., перець болгарський — 10-12 шт., рис білий відварений — 150 г, морква — 1-2 шт., сіль, перець за смаком, олія соняшникова.

Приготування: цибулю очистити і подрібнити ножем. Поставити сковороду на вогонь і розігріти олію. Викласти цибулю і обсмажити до злегка золотистого кольору. Зняти сковороду з вогню. Потім додати відварений рис. М’ясний фарш посолити і поперчити і відправити у ту ж сковорідку. Все ретельно перемішати. Перці наповнити підготовленою начинкою. Тепер можна зайнятися піджаркою, в якій будуть тушкуватися перці. Моркву почистити і натерти на крупній тертці. Другу цибулину почистити і нарізати дрібною соломкою звичайним ножем або натерти на тертці. Поставити сковороду на вогонь, розігріти олію, викласти цибулю з морквою і обсмажити їх до золотистого кольору. Перці можна готувати в глибокій сковороді, каструлі або у великому сотейнику. Отже, викласти готову піджарку на дно ємності. На піджарку викласти фаршировані перці. Додати підсоленої води таким чином, щоб вона покрила 2/3 висоти овочів. Поставити ємність з продуктами на вогонь і почекати, поки вода закипить. Потім зменшити вогонь до малого і закрити кришкою. Тушкувати фаршировані перці приблизно 40 хв. Готові перці виходять запашні, ситні і дуже смачні.

 

Перці, фаршировані сиром і горіхами

Потрібно: перець болгарський – 5-6 штук, морква – 5-6 штук, цибуля ріпчаста – 2 штуки, волоські горіхи – 0,5 склянки, сметана – 4 ст. л., часник – 2 зубчики, петрушка – 4-5 гілочок, кисломолочний сир – 200 г, орегано – 0,5 ч. л., білий мелений перець – 1/3 ч. л., твердий сир.

Приготування: перці розрізаємо навпіл (уздовж), прибираємо насіння і плодоніжки. Потім треба викласти у форму для запікання, змастити олією, посолити. Ставимо в розігріту до 180 градусів духовку на 20 хв. Поки перці в духовці, смажимо нарізану цибулю і натерту на крупній тертці моркву: на невеликій кількості олії. Готові овочі потрібно викласти в миску і дати трохи охолонути. Потім до них додаємо зелень петрушки, подрібнені волоські горіхи, кисломолочний сир, подрібнений часник, сметану, орегано, білий мелений перець і сіль. Все ретельно перемішуємо. Дістаємо перці з духовки, викладаємо в них приготовлену начинку, зверху промазуємо сметаною і знову ставимо в духовку. Готуємо при температурі 180 градусів ще 20 хв. За п’ять хвилин до готовності страву треба посипати сиром.

 

Перці нашвидкуруч – дуже простий рецепт з моцарелою

Потрібно: 5 штук червоного солодкого перцю, 15-30 кульок моцарели, оливки без кісточок (не менше 30 штук), листя свіжого базиліку, оливкова олія.

Приготування: перець очистіть від серцевини та розріжте навпіл. Форму для запікання збризніть олією та викладіть перець у форму. У кожну половинку перцю покладіть 3 кульки моцарели (можна по половинці), мінімум 3 оливки (можна більше) і свіжий базилік (або іншу зелень, якщо немає базиліку). Моцарелу та оливки можна подрібнити, а можна залишити цілими — як вам більше подобається. Поставте перець в гарячку духовку на 20-30 хв. або до готовності. Перед тим як подавати на стіл, трошки охолодіть.

 

Смажені перці з бринзою в паніровці

Потрібно: 10 солодких перців, 300 г бринзи, 3 яйця, 3 середніх помідори, пучок кропу, вершкове масло або соняшникова олія для смаження, трохи борошна, сухарі для паніровки.

Приготування: перці очистіть від серцевини, змастіть олією і поставте в духовку, щоб зм’якли. Тим часом бринзу натріть на дрібній тертці, кріп подрібніть, з помідорів дістаньте м’якуш. Перемішайте бринзу, кріп, м’якуш помідора. Нафаршируйте перці начинкою з бринзи, а потім умочіть у борошно, після цього – в яйце, потім в паніровку та підсмажте на сковороді з обох боків. Подавайте страву зі сметаною, турецьким йогуртом або простоквашею.

 

Ледачі фаршировані перці

Потрібно: солодкий великий перець – 4 шт., помідори у власному соку – 800 г, морква середніх розмірів – 5 шт., велика цибулина – 4 шт., часник – 4 зубчики, круглозернистий рис – 100 г, цукор – 1 ст. л., олія – 3 ст. л., сіль, червоний гострий і чорний перець.

Приготування: рис промийте холодною водою, відкиньте на сито. Закип’ятіть в каструлі 1-1,5 л води, посоліть, всипте рис і варити майже до готовності, 15 хв. Відкиньте готовий рис на сито. Поки вариться рис, всі овочі очистити. Солодкий перець наріжте середніми кубиками, цибулю – дрібними. Моркву натріть на крупній тертці. Часник роздушіть і порубайте. У великому сотейнику з товстим дном розігрійте олію, покладіть цибулю, обсмажте на середньому вогні до м’якості, 5 хв. Додайте моркву, обсмажуйте, помішуючи, до золотистого кольору, 10 хв. Додайте в сотейник помідори разом з рідиною і влийте 1/2 склянки води. Доведіть до кипіння і готуйте 10 хв. Покладіть в сотейник солодкий перець. Перемішайте і тушкуйте під кришкою 15 хв. Додайте рис, часник, цукор. Посоліть, поперчіть за смаком, готуйте 1-2 хв. Вимкніть вогонь і дайте настоятися під кришкою 10-15 хв. Подавайте гарячим або холодним.

 

Шопський салат

Потрібно: болгарська бринза – 150 г, огірок – 4 шт., помідор – 3 шт., перець – 2 шт. петрушка – 4 гілочки, оливки чорні – кілька штук для прикраси.

Приготування: запекти болгарський перець в духовці до світло-коричневої скоринки. Не охолоджуючи, покласти всередину поліетиленового пакета і ненадовго залишити. Після цього видалити шкірку і серцевину. Отриману м’якоть досить крупно нарізати. Також нарізати помідори, огірки і цибулю – на шматочки середнього розміру. Викласти в ємність нарізані компоненти, додати подрібнену петрушку і перемішати. Розкласти у порційні тарілки. Бринзу натерти на дрібній тертці і викласти поверх салату. Прикрасити зверху оливкою кожну порцію. На столі обов’язково повинні бути оливкова олія й оцет. Болгарська кухня передбачає, що шари цієї страви до подачі не потрібно перемішувати. Кожен самостійно додасть бажану заправку в свою порцію шопського салату.

 

Крем-суп з баклажанів і перцю

Потрібно: болгарський перець – 300 г, цибуля – 150 г, часник – 120 г, баклажан – 300 г, олія оливкова – 40 мл, сіль – 5 г, чорний перець – 5 г, чебрець звичайний – 10 г, цукор – 15 г, картопля – 100 г, кінза – 20 г.

Приготування: болгарський перець, половину цибулі, часнику та картоплі наріжте у довільній формі. Картоплю обсмажте на олії до золотистої скоринки. Додайте до картоплі перець, цибулю, часник і спеції, залийте 500 мл води і томіть на повільному вогні потягом 30 хв. Доведіть до смаку сіллю і перцем. Перебийте блендером до стану пюре. Баклажан очистіть від шкірки, іншу частину картоплі, цибулі та часнику наріжте скибочками. Обсмажте нарізані овочі на оливковій олії, залийте 500 мл води, додайте спеції і томіть на повільному вогні протягом 30 хв. Перебийте блендером до стану пюре. При подачі налийте обидва види крем-супу у тарілку, намагаючись їх не змішати.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *