Літо-літечко у хаті: на столі – смачні салати

Літо-літечко у хаті: на столі – смачні салати

1Надворі – літо, а на наших грядках різноманіття зелені: салат, шпинат, кріп, петрушка, цибулька, ще трішки і з’являться огірочки, помідори та кабачки. Все це не лише надзвичайно смачно, але й дуже корисно. Тож пропонуємо вас добірку цікавих ідей для смачних салатів, які необмінно стануть вам у пригоді як у будні, так і в свята.

Салат із редиски та руколи

1Потрібно: 200 г редису, пучок руколи, 50 г натурального йогурту, 2 ст. ложки бальзамічного оцту, 50 г пармезану, 50 г волоських горіхів, 0, 5 ч. ложки цукру, суміш перців за смаком, сіль за смаком, 1 ст. ложка води.

Приготування: руколу і редис промити, обсушити, перебрати. Руколу крупно порвати. Редис порізати на кружечки. Волоські горіхи трохи обсмажити на сухій сковороді і подрібнити. Пармезан натерти на крупній тертці.

Соус для заправки салату: з’єднати натуральний йогурт, бальзамічний оцет, цукор, сіль, суміш перців, долити воду і перемішати.

Викласти в салатницю руколу, зверху покласти редис і заправити соусом. Посипати горішками і пармезаном.

Салат з овочів із кедровими горішками

2У міру гостренький салатик із незвичайним поєднанням смаків молодих овочів і кедрових горішків.

Потрібно: невеликий качан молодої капусти, 1 болгарський перець, 200 г помідорів чері, 50 г кедрових горішків, 0,5 шт. лимона, 1 ч. ложка гірчиці, 2 ст. ложки оливкової олії, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком, 1 ст. ложка води.

Приготування: капусту нашаткувати, болгарський перець очистити від насіння і порізати тонкими півкільцями, помідори порізати на половинки.

Приготувати заправку для салату. З’єднати оливкову олію, гірчицю, сіль, перець, лимонний сік і воду і перемішати. З’єднати у салатниці всі інгредієнти, заправити салат, перемішати і присипати кедровими горішками.

Салат із свіжих овочів з тунцем

3Просто, смачно, ситно і корисно – спробуйте літній варіант салату з тунцем.

Потрібно: 100 г консервованого тунця, 3 помідора, 1 огірок, 1 болгарський перець, 1 зубок часнику, 2 гілочки базиліку, мікс салатів, 0,5 лимона, 3 ст. ложки оливкової олії, 0,5 ч. ложки цукру, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.

Приготування: з консервованого тунця злити рідину і розібрати рибку на невеликі шматочки.

Огірок, болгарський перець і помідори нарізати кубиками. Часник пропустити через часничницю. Подрібнити зелень. Листя салату порвати невеликими шматочками.

У салатниці з’єднати всі овочі, часник, тунець, посолити, поперчити, додати цукор і перемішати. Потім додати салатне листя, зелень, скропити соком лимона, заправити оливковою олією і акуратно перемішати.

Салат із молодої картоплі

4Класичне поєднання смаку молодої картоплі, маринованих огірочків та часнику – все в одній салатниці.

Потрібно: 400 г молодої картоплі, 200 г малосольних огірків, 1 пучок салату, 8 перепелиних яєць, 1 зубок часнику, 2 ст. ложки нерафінованої олії, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.

Приготування: молоду картоплю відварити в мундирі до готовності, остудити, почистити і нарізати кубиками. Перепелині яйця відварити, почистити і порізати на половинки.

Огірки порізати часточками. Подрібнити часник. Листя салату крупно порвати.

Змішати у салатниці всі інгредієнти, посолити, поперчити і заправити олією.

Оригінальний салат

5Потрібно: консервований тунець -1 банка, помідор – 1 шт, яйця – 2 шт, маслини – 1 банка, сир “Фета” – 3 ст. л., листя салату – 3-4 шт , оливкова олія -1 ст. л., петрушка, сіль, перець за смаком, лимонний сік. Для соусу: гірчиця – 2 ст. л., часник – 1 зубчик, бальзамічний оцет – 2 ст. л., оливкова олія – 5 ст. л ., сіль

Приготування: яйця зварити, нарізати. Помідор, тунець, фету та петрушку порізати, листя салату порвати руками на маленькі шматочки. Додати маслини. Посолити, поперчити, заправити олією та лимонним соком.

Для соусу все змішати в окремій посудині, збити. Полити приготованою сумішшю салат.

Салат з печерицями і куркою

6Потрібно: сіль – 0,5 ч. л., перець чорний мелений за смаком, салатний мікс – 1 упаковка або 200 г, печериці свіжі – 100 г, цибуля червона – ¼ шт., перець солодкий червоний – ½ шт., куряча грудка варена – 1 шт. Заправка: бальзамічний оцет – 2 ст. л., вода – 1 ст. л., олія – 1 ст. л., гірчиця – 1 ч. л., цукор – ½ ч. л., сіль – 0,5 ч. л., перець чорний мелений за смаком.

Приготування: свіжі шампіньйони помити, великі нарізати пластинками, обсмажити на олії 5-7 хвилин, посолити і поперчити.

Приготувати бальзамічну заправку, добре все перемішавши. Червону цибулю нарізати тонко, солодкий перець нарізати соломкою. Перемішати все з салатним міксом.

Курячі грудки відварити, або підсмажити, нарізати соломкою. Розкласти по тарілках салатний мікс з овочами, зверху курячі шматочки, гриби. Полити приготовленою заправкою.

Салат з буряків і руколи

7Потрібно: 3-4 невеликих варених буряки, 0,5 л консервованих печериць, 2 шт. свинячих язиків , 100 г руколи, 1,5 ст. л. тертого хрону. Для заправки: 1,5 ст. л. французької (діжонської) гірчиці, 1 ст. л. соєвого соусу, 1,5 ст. л. яблучного або виноградного оцту, 3-4 ст. л. олії (порівну оливкової і кукурудзяної) сіль, перець до смаку.

Приготування: відварені буряки і язики порізати тоненькими брусочками, додати відціджені печериці, хрін і руколу. В окремій посудині змішати всі інгредієнти для заправки, вилити в салат, акуратно перемішати, додати сіль і перець до смаку.

Цитрусовий салат зі шпинатом і куркою

8Потрібно: 300 г шпинату, 500 г курячого філе, 100 г сиру фета, 1 апельсин, 1 лимон, 1 зубок часнику, 2 ст. л. оливкової олії, 2 ст. л. гірчиці, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.

Приготування: куряче філе нарізати кубиками, подрібнити часник, з лимона вичавити сік. У розігрітій оливковій олії обсмажити курку з усіх боків приблизно 3 хвилини. Додати часник і смажити ще 2 хвилини. Потім зменшити вогонь, додати лимонний сік, гірчицю, посолити, поперчити і тушкувати м’ясо під кришкою до готовності.

Шпинат промити, обсушити і крупно порвати руками. Апельсин очистити від шкірки і плівок і порізати невеликими кубиками.

З’єднати шпинат, апельсин, тепле м’ясо разом із соусом і акуратно перемішати. Зверху посипати сиром фета і подавати.

Салат «Свіжість»

9Потрібно: 2 помідора, 1 огірок, 2 шт. стебла селери, 7-8 шт. дрібних шампіньйонів, 1 ст. л. майонезу, 1 ч. л. лимонного соку, зелень, сіль і суха м’ята.

Приготування: овочі помити, обсушити, стебла селери нарізати соломкою, огірки і помідори кубиками. Шампіньйони нарізати пластинками. Все змішати, посолити, збризнути лимонним соком, посипати щіпкою сухої подрібненої м’яти, заправити майонезом, прикрасити зеленню.

Італійська заправка для салатів із зеленню і помідорами

10Потрібно: 100 г меду, 4 бутона сухої гвоздики, 0,5 л бальзамічного оцту, 300 мл оливкової олії.

Приготування: уварюємо 20-25 хвилин на невеликому вогні мед і бальзамічний оцет з додаванням гвоздики. В результаті у вас повинно вийти наполовину менше рідини, ніж до початку приготування. Попередньо охолоджену оливкову олію вливаємо в соусник. Потім вливаємо в соусник з холодною оливковою олією уварений соус. Перед подачею салату добре збиваємо заправку за допомогою ложки або виделки і заправляємо салат із зелені і помідорів.

Заправка для овочевих салатів з цибулею, редискою, руколою

11Потрібно: 300 мл апельсинового фрешу, 50 г очищеного підсушеного гарбузового насіння, 20 мл +300 мл оливкової олії, 5 г коричневого цукру, трохи апельсинової цедри.

Приготування: на сковорідці підсмажуємо гарбузове насіння в 20 мл оливкової олії. Вливаємо апельсиновий фреш, додаємо трохи апельсинової цедри і коричневий цукор.

У соусник вливаємо завчасно охолоджену оливкову олію. Переливаємо в соусник з олією вміст сковорідки. Готової заправкою поливаємо салат з руколою, редисом, зеленою цибулею, додаємо сіль за смаком.

Ароматизована олія і оцет до салату

12Ароматизувати рослинну олію і оцет в домашніх умовах дуже просто. Потрібно додати в них улюблені трави та спеції і дати їм настоятися.

Для ароматизації олії або оцту можна використовувати будь-які свіжі або сухі трави: чебрець, розмарин, базилік, орегано, лаванду, насіння кінзи (коріандру) і кропу, часник, лавровий лист, естрагон, шавлія, гострий перець чилі. Оцет також можна ароматизувати фруктами або ягодами: апельсинами, малиною і т.п. Візьміть якісну рослинну олію холодного віджиму (оливкова, рапсова, авокадо, арахісова, волоського горіха, виноградної кісточки і т.п.) і перелийте її в слоїк. Додайте до неї велику кількість трав і спецій.  Тверді інгредієнти (наприклад, гілочки розмарину) краще спочатку розламати і розім’яти. Закрийте кришкою і поставте в тепле місце на тиждень-два. Коли олія насититься ароматами трав і спецій, процідіть її і перелийте в пляшку або спеціальний графинчик з щільною кришкою. Для прикраси можете додати в готову олію свіжу гілочку трави, шматочок часнику або перець чилі. Використовуйте олію для салатів, овочевих соусів і заправок та як приправу до різних страв.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *