Місце зустрічі – сучасна бібліотека

Місце зустрічі – сучасна бібліотека

Три дні в Тернополі тривав унікальний фестиваль «Бібліофест», який заманював і маленьких, і дорослих читачів у бібліотеки.

Місце зустрічі – сучасна бібліотека

Відбувся він уже втретє і зібрав, як і в попередні роки, багато учасників і гостей. Тернопіль – єдине місто в Україні, де проводять бібліотечний фестиваль. На свято приїжджають ті, хто творить українську книгу чи просто любить читати.

У всіх бібліотеках міста минулого тижня відбувалися презентації, майстер-класи, конкурси, музичні вечори. Ми завітали у Тернопільську бібліотеку №3 для дітей. Тут у рамках фестивалю відбулася зустріч з відомим українським поетом  Романом Скибою, який пише чудові вірші для малечі. А ще – майстер-клас від Оксани Мартинюк  під назвою «Обкладинка в техніці скраббукінг».

Поспілкуватися з письменником прийшли наймолодші відвідувачі бібліотеки, учні третього класу школи № 10. Спершу в читальному залі, де відбувалася зустріч, діти так шуміли, що вчителі не могли їх заспокоїти. Проте, коли зайшов пан Роман, учні затихли. Вони із захопленням слухали віршики з його збірок «Хтось із туману» та «Із життя хитрих слів», з цікавістю запитували, у якому віці він почав писати та скільки дитячих книг випустив.

Не менш захоплюючою була зустріч з Оксаною  Мартинюк. Вона навчала  учнів шостих класів школи № 15 оригінальному мистецтву скраббукінгу. З допомогою пані Оксани діти робили обкладинки для своїх книг, зошитів, блокнотів, а також листівки батькам. Виявилося, що створити своїми руками оригінальну та красиву рік не так уже й важко, варто лише докласти трішки фантазії та старання.

Як розповіли бібліотекарі, у них в закладі навіть є майстерня, в якій навчають різних видів рукоділля. Тож запрошують приходити до них за книгами та навчитися чомусь новому.

Власне, тому й проводять у Тернополі бібліотечний фестиваль, бо ж його мета – спростувати поширені стереотипи про книгозбірні та показати , що зовсім поруч є місця, де безкоштовно можна знайти будь-яку інформацію, поспілкуватися, зустрітися з цікавими людьми та просто з користю провести час.

Ольга КУШНІРУК.

 

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares