На Тернопільщині потребують усиновлення 299 дітей

На Тернопільщині потребують усиновлення 299 дітей

На Тернопільщині проживає 1129 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (264 і 865 відповідно). Із них – 299 дітей потребують усиновлення. Про це повідомив в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації  Ростислав Дрозд.

«Упродовж останніх років завдяки належно проведеній роботі кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштованих до сімейних форм виховання постійно зростає, – констатував Ростислав Дрозд. – Зокрема, у 2015 році з 1129 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в області, 1004 дітей знайшли родинний прихисток у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях опікунів і піклувальників», – сказав Ростислав Дрозд.
Загалом в області нараховується 10 дитячих будинків сімейного типу, де виховується 71 дитина. В області створено 132 прийомні сім’ї, які виховують 207 дітей.
Наразі створюється дитячий будинок сімейного типу в Бережанському районі, прийомних сімей – у Лановецькому районі та в Тернополі, продовжується процес підготовки приміщення для дитячого будинку сімейного типу в Зборівському районі та в процесі вирішення питання щодо виділення приміщенні під ДБСТ у Тернополі.

«При загалом позитивній тенденції щодо зростання національного усиновлення стабільно високою залишається кількість дітей, які підлягають усиновленню – 299 дітей в області», – наголосив Ростислав Дрозд.
Проблема їх усиновлення обумовлена тим, що переважна більшість цих дітей є дітьми середнього та старшого шкільного віку, або мають певні проблеми зі здоров’ям чи перебувають у близьких родинних стосунках (рідні брати та сестри, роз’єднання яких під час влаштування до сімейних форм виховання не дозволяється чинним законодавством), що ускладнює їх влаштування до сімейних форм виховання.
При цьому, 44 подружніх пар потенційних усиновлювачів налаштовані на усиновлення маленької дитини, а чисельно переважаюча група дітей, які очікують усиновлення – 85 відсотків, – діти віком від 8 років і старші, а також діти з особливими потребами.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *