На «зелених картах» наживаються шахраї

На «зелених картах» наживаються шахраї

Подача заявок на участь у американській лотереї Green Card розпочинається 1 жовтня. Багато агенств пропонують тернополянам допомогу у заповнення заявок на участь у ній. Однак віце-консул Сполучених Штатів Америки Тамара Стернберг-Греллер закликає українців не довіряти особисті дані посередникам і подавати заявку на Грін Карту самостійно. Вона наголошує, що ця американська лотерея  – абсолютно безкоштовна. Натомість багато агенцій наживаються на ній, вимагаючи чималі кошти за допомогу в отриманні особистого номера переможця та оформлення документів на виїзд в США.

Минулого року 9 мільйонів українців брали участь у розіграші Грін Карти. З них виграли близько  шести тисяч. Посольством було видано 1780 імміграційних віз. Саме стільки людей виїхали на постійне проживання в США.

За словами віце-консула США, зареєструватись для участі в лотереї кожен може самостійно за допомогою детальної інструкції українською мовою, розміщеної на сайті посольства www.dvlottery.state.gov.. Після реєстрації учасник отримує персональний номер, який стає його перепусткою надалі».

Заявки необхідно подавати тільки в електронному вигляді на відміну від минулого року. Важливо правильно вказати повне ім’я, як у закордонному паспорті, число, місяць, рік народження, місце народження, цивільний статус, інформацію про усіх дітей у сім’ї, яким не виповнився 21 рік.

Людина може зареєструватися тільки один раз в рік. Якщо від одного учасника буде кілька заявок, то його заявку дискваліфікують. Якщо ви не виграли, то можна спробувати наступного року. Також варто звернути увагу на фотокартки. Вони мають бути нові – зроблені не пізніше аніж за півроку до дня реєстрації. Дізнатися про виграш можна із 1 травня 2015 року з допомогою свого індивідуального номера. Отримати візу необхідно до 30 вересня 2015 року.

Пересічні українці, зазвичай,  не вірять рекламі про безкоштовні Грін Карти, яку щороку розповсюджує американське посольство. Та й, вищезгадані агентства не просять грошей, коли заповнюють заявки. Фінансове питання постає лише тоді, коли людина стає переможцем лотереї.

«Моїм знайомим довелося заплатити 32 тисячі доларів за виїзд чотирьох членів сім’ї, – розповідає тернополянка Марія. – Позичали гроші, де могли, адже дуже хотіли переїхати в США».

Тернопільські правоохоронці викрили діяльність приватної фірми «Гермес», яка, власне, займалася оформленням документів для виїзду в США, – повідомляють у прес-службі обласного МВС. – Фіктивні договори, втягнення у фінансову кабалу, обман, шахрайство – це лише верхівка айсберга, що його вибудували співробітники «Гермеса».  Розслідування триває. Також правоохоронці роблять все можливе, аби повернути кошти потерпілим.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *