Навіщо брати даму серця у небезпечну рятувальну експедицію в Катманду?

Навіщо брати даму серця у небезпечну рятувальну експедицію в Катманду?
Фото Таблоїд

Світ захоплювався Майданом, добровольцями, які пішли боронити Україну від Московії і сепаратистів, захисниками донецького аеропорту, волонтерами… А українці кожного бійця проводять на війну, як героя і зустрічають, як героя. Цілими містами і селами радіють, коли вояки повертаються. І всі разом сумують і плачуть, коли неоглошена війна забирає чергове життя. Кров’ю і слізьми пише Україна свою новітню історію. Але імідж, який дається дорогою ціною, руйнують скандали у владних верхах, політичні розбірки, фінансово-корупційні «досягнення», діяльність «паркетних генералів» Міноброни…

Політичне цунамі може спричинити «одкровення» Дмитра Фірташа у Віденському суді. Олігарх зізнався, що фінансував партію «УДАР» і підтвердив факт таємної зустрічі у Відні з Петром Порошенком та Віталієм Кличком навесні минулого року – напередодні президентських виборів. «Так, ми зустрічалися. Я сказав свої побажання, і вони здійснилися. На жаль, я не можу говорити більше, ми підписали зобов’язання конфіденційності», – заявив на суді олігарх.

Соратники президента стверджують: не варто йняти віри цим словам. Петро Порошенко також неодноразово заперечував зустрічі з Фірташем. Тим часом, зізнання олігарха не можуть не вплинути на рейтинг і довіру до президента. І невідомо, кого він ще може «здати». Крім того, Фірташ неабияк підіграв Кремлю.

Фінансово та іміджево постраждала Україна і від наслідків непальського землетрусу, точніше, від недоорганізованої евакуації співвітчизників. Мало того, що зламався літак, і його щогодинна стоянка в аеропорту Делі (Індія), за словами нардепів, обходилася платникам податків у 500 доларів, в.о. голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк полетів у Катманду з «бойовою» подругою. Вітчизняні чиновники полюбляють за рахунок державних коштів возити «коханих жінок» на закордонний відпочинок і шопінг. Але навіщо брати даму серця у небезпечну рятувальну експедицію?

Цікаво, чим закінчиться для Шкіряка непальська одісея? Чи хтось відповість за несправний літак і за сором України?

І це ще один гіркий урок для українців: якщо виникли якісь складні ситуації поза межами своєї держави, найперше слід розраховувати на себе і на щасливий випадок. Українцям не раз допомагали евакуйовуватися із зон стихійних лих рятувальники з чужих країн. Цього разу Україна з тріском провалила рятувальну операцію в Непалі.

А російських терористів і доморощених сепаратистів, схоже, серйозно турбує весняне загострення. Бойовики інтенсивно почали обстрілювати українські позиції з важкої зброї. Політики ж анонсують зустріч «контактної групи» з мирного врегулювання на Донбасі. Чергові мінські угоди? Якби ж то меморандуми і заяви могли зупинити війну!

Військові експерти прогнозують: у кінці весни – на початку літа може початися масштабний наступ бойовиків і російських військ на сході України. Найманці Путіна не мають наміру виконувати будь-які домовленості та зважати на дипломатію. «У Донецьк зайшла нова техніка, Горлівка вже переповнена танковими групами. Наступ бойовиків буде складним. Готується наступ на трьох напрямках: Маріуполь, Авдіївка і Горлівка. Ми скуті мінськими угодами, які змусили відвести ударні частини за 30-кілометрову зону», – сказав у ефірі телеканалу новин «24» заступник начальника ГУ МВС у Донецькій області Ілля Кива.

Зброєю Захід нам, очевидно, таки не допоможе. Канцлер ФРН Ангела Меркель все ще вірить, що ситуацію на Донбасі вирішить дипломатія. Під дудку фрау танцює, фактично, весь європейський політикум. І навіть американський президент дослухається її «порад» щодо України.

На грані фолу й вітчизняна економіка. Експерти тижневика «The Economist» надали Україні статус держави з найгіршою економікою у світі. За підсумками квітня українська економіка демонструє найбільш істотне поглиблення спаду, порівняно з іншими країнами світу. Нашими сусідами у нещасливому рейтингу є Лівія, Макау, Екваторіальна Гвінея і Росія.

Щоб допомогти українській економіці й запобігти корупції, у Євросоюзі вивчають можливість матеріально утримувати українських чиновників, іншими словами, виплачувати їм зарплату. Про це повідомили джерела в Єврокомісії, інформує «Європейська правда». «Мета такої допомоги очевидна. Зараз люди – ключові співробітники держструктур, які оперують багатомільйонними бюджетними сумами, отримують зарплату в 200-300 євро. Це – серйозна небезпека, у тому числі в питанні запобігання корупції», – пояснив на умовах анонімності високопоставлений чиновник Єврокомісії. За словами ще двох джерел у структурах ЄС, дискутуються два підходи: адресне фінансування (повинні визначити певну кількість, скажімо, 500 або 600 ключових реформаторів, які отримуватимуть доплату) і фінансування конкретних органів (наприклад, нової поліцейської служби). Хоча ідея досить «сира», в ЄС очікують швидкого прогресу.

І трохи дивна заява прозвучала з уст кандидат у президенти Польщі Магдалени Огурек. Вона наголосила, що Польщі не варто концентруватися тільки на Україні, а доцільніше покращити відносини з Росією. На думку Огурек, терористичне угрупування «Ісламська держава» є більшою загрозою, ніж український конфлікт.

А чим ісламські терористи відрізняються від російських?

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *