Пісню про кохання послухали 400 млн глядачів

52 роки тому, 25 червня 1967 року відбувся світовий вихід пісні All You Need Is Love британського гурту The Beatles. Прем’єра була частиною першої в історії живої телепрограми з використанням супутникового телебачення, – пише Gazeta.UA.

Програма “Наш світ” стала кульмінацією унікального соціально-культурного феномену, що отримав назву “літо любові”. Виступ “ліверпульської четвірки” змогли тоді подивитися 400 млн глядачів в 24 країнах світу.

У передачі брали участь Пабло Пікассо, Марія Каллас, а закривали програму The Beatles зі спеціально написаної піснею ” All You Need Is Love”, що стала гімном десятиліття.

Організатори програми звернулися до колективу з проханням написати пісню, яка буде легко зрозуміла глобальної аудиторії.

24 червня 1967 року. Напередодні прямої трансляції програми “Наш світ” “Бітлз” сфотографувалися з гаслом “Любов – це все, що тобі потрібно” в студії на Еббі Роуд.

Я художник революції. Моє мистецтво присвячене змінам

Леннон – а саме він був автором пісні – згодом визнавав, що витоки її гранично простого тексту лежать в настільки улюблених їм гаслах і телевізійній рекламі. Він навіть не боявся назвати її пропагандою: “Я художник революції. Моє мистецтво присвячене змінам”. Тексти пісень, а це означає заявлений вже в її вступ – знаменитий революційний гімн “Марсельєза”.

За словами журналіста Джейд Райт, “Леннон був зачарований силою гасел об’єднувати людей і не боявся створити витвір мистецтва з пропаганди. Коли в 1971 році його запитали, чи є такі пісні, як Give Peace a Chance і Power to the People пропагандистськими, він відповів: “Звичайно. Так було, наприклад, з All You Need Is Love. Я революційний артист. Призначення мого мистецтва — змінювати””.

27 листопада 1967 року випущена на студійному альбомі Magical Mystery Tour. Пізніше — на синглі, разом з піснею “Baby, You’re a Rich Man”.

Композиція багаторазово з’являлися на вершині чарту в Сполученому Королівстві, США та ФРН, і займає 362 позицію в списку 500 найкращих пісень усіх часів за версією журналу Rolling Stone.

Кліпу на композицію “All You Need Is Love” не існує і залишився тільки невеликий відеоряд з цього виступу.

Новозеландський режисер Пітер Джексон зніме документальний фільм про британський рок-гурт “Бітлз”. Стрічка Let It Be базуватиметься на раніше не опублікованих архівних кадрах запису музикантами свого останнього альбому в січні 1969 року. Про новий проект постановник кінотрилогії “Володар перснів” повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Джерело: Gazeta.UA.


 


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares