Протест за віру: На Кременеччині селяни перекрили трасу міжнародного значення (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На Кременеччині селяни перекрили трасу міжнародного значення Ковель-Чернівці. На такі радикальні міри зважилися  з відчаю. Чиновники відмовляють православній  громаді у реєстрації. Через відсутність дозволів люди моляться просто неба під церквою.

Still0825_00011

Громада села Колосова вимагає, аби їх впустили до церкви. Півроку тому більшість жителів захотіли перейти з Московського патріархату під юрисдикцію Київського. Кажуть, причина в антиукраїнській позиції батюшки.

– Хіба ми після того можемо йти і молитися? Одна жіночка, чій син поїхав в АТО, попросила священика, щоб відправив за здоров’я, – розповідає учасниця акції Надія Червінська. – Він відмовив, і вона пішла в сусіднє село, де українська церква.

Відмовився батюшка відспівати, кажуть люди, і загиблих Небесної сотні. Тож у квітні в селі розпочали реєструвати громаду Київського патріархату. Та без дозволів чиновників батюшка Московського патріархату не пускає громаду до церкви. Люди скаржаться: влада спеціально підігріває пристрасті й нічого не робить.

Через півгодини стояння водії почали нервувати. Деякі автомобілі спробували прорватися через піший протест на пішохідному переході, що ледь не привело до біди. Врешті на місце події приїхали керівники району. Та люди відмовилися розблоковувати дорогу. Через півтори години приїхав чиновник з області, який відповідає за реєстрацію церковної громади.

Заступник директора департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА Ігор Кульчицький запевняє: не проти того, аби люди молилися в церкві. Чиновнику не вистачає паперових доказів, що люди міняють конфесійну приналежність, зокрема висновку від органу місцевого самоврядування.

Зрештою після двохгодинного перекриття дороги протестувальники розійшлися. Та якщо чиновники знову проігнорують проблему громади, люди обіцяють безстроково перекрити рух.

До слова, за останні півтора року тільки в Кременецькому районі понад десять громад частково або повністю перейшли до Київського патріархату. Ще чотири села в районі зараз у схожій ситуації.

Still0825_00010

Still0825_00008

Still0825_00007

Still0825_00006

Still0825_00005

Still0825_00004

Still0825_00003

Still0825_00000

Юля ТОМЧИШИН.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares