Що потрібно знати платникам податку на додану вартість?

Що потрібно знати платникам податку на додану вартість?

Тернопільська ОДПІ інформує, що ДФС України у листі від 22.02.2016 року №6111/7/99-99-19-03-02-17 надала роз’яснення щодо порядку заповнення додатка 2 до Податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка про суми від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)».

Відповідно до статті 198 Податкового кодексу (далі – Кодекс) податковий кредит звітного періоду складається з сум податків, нарахованих чи сплачених платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг.

У разі, якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість (далі – ПДВ) звітного (податкового) періоду, яке, відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу, може бути зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податного кредиту наступного звітного (податкового) періоду, відображається у  Додатку 2, порядок заповнення й подання якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.16 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість».

Таким чином, для відображення сум ПДВ, за рахунок яких сформовано від’ємне значення звітного (податкового) періоду, у колонці 2 Додатку 2 – слід зазначати індивідуальний номер постачальника, у якого придбано товари чи послуги, за рахунок яких сформовано від’ємне значення ПДВ.

Детальніші консультації щодо даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46- 10, 43-46-46, повідомили у відділі організації роботи Тернопільської ОДПІ.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares