Таємниці жіночої натури: у Тернополі вперше відкрили виставку в жанрі ню

Таємниці жіночої натури: у Тернополі вперше відкрили виставку в жанрі ню
– Цих робіт раніше я не виставляла у рідному місті, хоча вже понад десять років вони були на експозиціях за кордоном, – розповідає художниця Наталія Басараб. – На виставці представлена лише невелика частина моїх картин у такому жанрі. Іноземці охоче їх купують, багато у приватних колекціях.

Наталія Басараб – тернопільська художниця. Має в доробку понад сотню картин та скульптурних мініатюр. Обрана в Тернополі лауреатом конкурсу «Людина року-2014». Її пейзажі з краєвидами рідного міста стали справжньою місцевою візиткою. Художниця добре відома на Тернопіллі не лише своїми живописними роботами, графікою, а й ляльками. Наталія Басараб створила понад півсотні маленьких копій кіногероїв та акторів: Мерилін Монро, Бриджит Бардо, Луї де Фюнеса, Софі Лорен, Івана Миколайчука. Є і лялькові образи відомих тернопільських акторів і співачок Віри Самчук, В’ячеслава Хім’яка, Любові Ізотової.

Минулого тижня Наталія Басараб представила в новій арт-локації Тернополя – гастропабі Natura понад 20 полотен у жанрі ню. Кожна з робіт відкриває мистецькі роздуми над красою жіночого тіла. Це перша, настільки відверта виставка, на яку наважилась мисткиня у рідному місті.

– Я представила картини з різних періодів, – розповідає художниця. – У мене в цьому жанрі є багато полотен, виконаних пастеллю, аквареллю. Це малесенькі малюнки, і їх треба було оформити для виставки в рамки. За кордоном купували різні мої роботи в цьому жанрі, були і конкретні замовлення. Один професор з Америки, уже в літах, запропонував мені зобразити його дружину. Він вислав багато її фотографій ню, і я намалювала для нього цю картину. Потім він казав: «Ми будемо дивитися на Мері, на її портрет, і згадувати, яка вона була молода». Завжди з приємністю думаю про таких душевних людей, які просто люблять мистецтво.

Зображення оголеного тіла було відоме ще в Стародавньому Єгипті, а в античній скульптурі та живописі воно стало втіленням життєвого та художнього ідеалу. Тема ню у сучасному мистецтві є надзвичайно актуальною. Таке вороття до споконвічної теми дає великі можливості для різноманітних пошуків. За словами Наталії Басараб, у жанрі ню важливі нюанси, через те він є складним у виконанні.

– Ню і порно – це різні речі, – розповідає художниця. – Мене цікавить краса. Я стараюся, все-таки, не просто тіло малювати, а вивчати людину, зображувати через її внутрішній світ, адже у кожного свій настрій і характер. Взагалі, людину малювати найважче. Студії оголеної натури є обов’язковими в програмі навчання в мистецьких навчальних закладах. І не всі здають екзамен з малювання людського тіла. Свого часу я купувала в місцевому кіоску журнали «Playboy» і малювала із них дівчат. Цікаво, що удома в мене зберігаються великі стоси цих журналів. Кожного разу, коли я приходила до кіоску по нову порцію, продавчиня дивилася на мене здивовано. Мабуть, думала, що для чоловіка купую. Я вже потім пояснила, що є художницею і використовую видання з творчою метою.

Організатори виставки розповідають: це вперше в Тернополі презентували виставку оголеної натури.

– Коли я побачив ці картини Наталії Басараб, вони мені надзвичайно  сподобалися і одну одразу придбав у подарунок, – розповідає власник арт-локації Володимир Харкавий. – Я захотів, аби люди теж могли ці роботи побачити.

– Коли я малюю, то бачу тільки гармонію, – зазначає Наталія Басараб. – Не обов’язково, щоб людина була правильно складена. Може бути старшою, це не має значення. Все починається з цілої людини.

Тернополяни й гості міста можуть оглянути виставку протягом місяця, згодом там планують виставляти роботи й інших митців.

Христина КІНЖИБАЛО, студентка ТНПУ ім. В.Гнатюка.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *