Тернопільщина «солідарна» із Закарпаттям: лише в цих областях так і не затвердили Перспективного плану формування територій громад

Тернопільщина «солідарна» із Закарпаттям: лише в цих областях так і не затвердили Перспективного плану формування територій громад

Одним з основних питань, яке мали розглянути на сьогоднішньому четвертому пленарному засіданні 52 сесії Тернопільської обласної ради було багатостраждальне схвалення Перспективного плану формування територій громад.

 

Адже на Тернопільщині це уже не перша спроба подати на Кабмін розроблений облдержадміністрацією новий адміністративно-територіальний поділ населених пунктів області. Нагадаємо: попереднє пленарне засідання закінчилося нічим, оскільки тоді сесію фактично проігнорували депутати-свободівці.

Нинішнього ранку до сесійної зали прибули не лише депутати, а й міські, сільські голови, представники громад, які «за» адміністративно-територіальну реформу, і ті, які «проти» – кожен зі своїми аргументами. Ледве зібравши кворум, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець відкрив засідання, запропонувавши проголосувати пакетом питання про утворення тих територіальних громад, які уже виявили бажання, оскільки вони пройшли обговорення у комісіях та на погоджувальній раді. Але… Ці питання навіть не були внесені до порядку денного – не вистачило голосів. Утім, депутати-свободівці і не приховували, що не голосуватимуть «за», поки не буде обговорений сам Перспективний план.

До його розгляду дійшли аж після обіду. Тим часом депутати закидали владі, що справжніх відкритих слухань, інформування населення щодо того, чому їм слід об’єднуватися у ту чи іншу громаду, яка економічна доцільність таких важливих змін, фактично не було. До речі, розробленими ОДА документами на Тернопільщині передбачалося менше 30 територіальних громад. Нині пропонується уже 50.

Та схоже тепер і це не задовольняє мешканців області. Наприклад, сільська голова із Лосятина Кременецького району повідомила, що їхня громада не бажає приєднуватися до Почаївської міської, бо є самодостатньою, нехай лише держава поверне сільській раді те, що відібрала, наприклад, ПДФО. І взагалі, не можна нахрапом заганяти людей «у колгоспи». Сільський голова з Вілії Шумського району взагалі не розуміє, чому їхнє село «перемалювали»до Кременеччини. Тому просив депутатів не приймати Перспективного плану у цілому, а схвалити території лише тих громад, які на сьогодні виявили бажання. Дехто був занепокоєний , що реформа насправді має на меті не децентралізацію влади, а, навпаки, посилення президентських повноважень.

Не особливо переконливо виглядали представники ОДА Віктор Шумада та Андрій Сукульський . Наприклад, так і не змогли пояснити, чому самовільно «перемалювали» села Кобиловолоки та Буданів Теребовлянського району до сусідніх Копичинець на Гусятинщині.

Між іншим, Віктор Шумада повідомив, що в Україні лише три області досі не схвалили розроблені Кабміном та ОДА Перспективні плани об’єднання територіальних громад. Це – Київська, Закарпатська та Тернопільська. Утім, вже після обіду стало відомо, що шанси втратити чи виграти(?) від поки що неприйняття владних рішень залишилися лише у Закарпаття і Тернопільщини. Депутати останньої так і не схвалили Перспективний план розвитку територій громад.

Представники тих, хто уже готовий жити по-новому й так само по-новому обиратися до місцевих рад, кажуть, що проситимуть про це Кабінет Міністрів напряму, без прийняття рішення Тернопільською обласною радою. Однак, як хтось зауважив, це уже інше кіно.

Зіна Кушнірук.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *