Тернополянка Марія Тройчак зібрала дві сотні чудотворних ікон (ФОТО)

Тернополянка Марія Тройчак зібрала дві сотні чудотворних ікон (ФОТО)

Частину незвичайної колекції можна побачити у краєзнавчому музеї

Марія Тройчак

Відомий тернопільський фітотерапевт Марія Тройчак побувала у 52 країнах світу, а також об’їздила багато українських святих місць. Із кожної подорожі завжди привозить додому ікони. За роки їх назбиралося понад дві сотні.

– Разом із Лігою європейських лікарів, членом якої я є, ми дуже часто вирушаємо у паломницькі поїздки, – розповідає пані Марія. – Відвідуємо духовні центри, форуми, реколекції, молимося, безкоштовно допомагаємо людям і відвідуємо святі місця. Для мене є дуже важливо поклонитися чудотворним іконам, адже ці святині мають особливу силу, зцілюють від багатьох недуг та допомагають у різних життєвих проблемах.

6

Виставку чудотворних ікон у обласному краєзнавчому музеї вирішили організувати з нагоди відродження Тернопільського обласного відділення Українського фонду культури під головуванням поета і громадського діяча Володимира Барни. У експозиції – чудотворні святині з Італії, Ізраїлю, Іспанії, Португалії, Німеччини, Франції, Чехії. Є нерукотворний образ Ісуса Христа із заплющеними очима. Знаходиться він на Тернопіллі – у селі Монастирок Борщівського району у печері. В радянські часи його забілювали і замальовували, однак святиню знищити не вдалося. Також є ікони Матері Божої з Єрусалиму, Люрду, Фатіми, Маріенфріду, часточка мощів Лазаря та ікона з сюжетом його зцілення, ікона святого отця Піо, образ святого Миколая з італійського міста Барі, який постійно мироточить.

А ще у колекції Марії Тройчак є понад сотня різноманітних дзвоників із святих місць. Їх також можна побачити у експозиції, що розташована у фойє музею.

Виставка чудотворних ікон триватиме аж до жовтня – поступово тернополянка її розширюватиме та додаватиме нові експонати. А 6 жовтня – на свято зачаття святого Івана Предтечі – відбудеться відкриття виставки повної колекції унікальних святинь з різних куточків світу. Триватиме вона до Покрови Пресвятої Богородиці – 14 жовтня.

7

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *