У Тернополі «Вікно життя» врятувало немовля

У Тернополі «Вікно життя» врятувало немовля
До місцевої лікарні підкинули дівчинку, якій виповнилося лише кілька днів. До того за вісім років існування цього вікна його не задіювали жодного разу.

Днями символічне «Вікно життя» спрацювало вперше – чергова медсестра почула сигналізацію, а в боксі побачила новонароджену дівчинку.

– Раніше у нас були випадки, коли від дітей відмовлялися в пологовому. У понеділок, десь після десятої години вечора, ми знайшли немовлятко у «Вікні життя». Одразу повідомили про незвичайну знахідку чергових лікарів, і дівчинку забрали в дитячий відділ, там оглянули і зігріли, – розповіла заступник директора з дитинства і пологової допомоги комунального неприбуткового підприємства «Тернопільська міська комунальна лікарня №2» Ольга Сидорчук.

Поклали дівчинку в спеціальний бокс, який збудували в лікарні, аби матері, які хочуть відмовитись від дитини, могли зробити це анонімно. Це і є так зване «Вікно життя». Саме місце – не людне. Проте про нього здалеку повідомляє виразна вивіска із відповідним написом.

– Створити «Вікно життя» спонукали події в Тернополі, – пояснила Ольга Сидорчук. – Тоді було кілька випадків протягом короткого часу, коли знаходили мертвих немовлят на смітниках. Коштом меценатів при пологовому будинку відкрили такий бокс – місце, де можна залишити немовлятко анонімно в лікувальному закладі. До нього просто можна знадвору підійти, відчинити вікно, за деякий у приймальному відділенні спрацює сигналізація – і чергова медсестричка підійде до цього віконечка і забере дитинку.

Нині дівчинка у дитячому відділі. Вона здорова, доношена. Вага немовлятка – 3 кілограми 280 грамів і ріст 52 сантиметри. Лікарі припускають, що її, скоріш за все, народжували в домашніх умовах.

Медики впевнені, що на маленьку знайду чекає гарна доля, бо звістки ширяться містом і вже є готові взяти дівчинку на виховання. Наразі дитина перебуватиме в лікарні. А поки що рідна мати малечі ще може повернутися за донькою. За законом, жінка зможе зробити це впродовж наступних двох місяців.

У лікарні ім’я дівчинці ще не придумали, але кажуть, вже встигли прив’язатися до малечі. Цілком ймовірно, що саме завдяки «Вікну життя» вона, одразу після народження, справді отримала другий шанс на життя.

– Такий бокс і облаштували, щоб діток не викидали, не вбивали, не старалися позбутися небажаної вагітності вже на пізніх термінах, що небезпечно і для здоров’я жінки, – каже Ольга Сидорчук. – Якщо вже склалися так обставини, то краще народити і принести сюди, покласти дитинку у віконечко – і хтось її всиновить. І все буде добре.

Олеся МАРЧУК.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *