У ВООЗ розповіли, коли відступить коронавірус

У ВООЗ розповіли, коли відступить коронавірус

Глобалізація сприяє поширенню вірусу, заявив очільник ВООЗ

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус сподівається, що людство зможе подолати пандемію Covid-19 менш ніж за два роки.

На брифінгу в Женеві він зазначив, що пандемія іспанського грипу, з якою людство зіткнулося в 1918 році, тривала два роки, повідомляє BBC NEWS Україна.

Сьогодні, в добу глобалізації, “через велику кількість зв’язків шанси поширення вірусу вищі”, ніж сто років тому, “але ми маємо технології й знання, щоб його зупинити”, підкреслив очільник ВООЗ.

За його словами, вакцина стане “життєво важливим інструментом” у глобальній боротьбі з коронавірусом, але сама по собі не покінчить з пандемією Covid-19.

Пан Гебреісус підкреслив, що країни мають об’єднати зусилля і вживати ефективних заходів у галузі охорони здоров’я, а люди – змінити стиль життя, аби уникнути зараження.

Загальна кількість інфікованих коронавірусом у світі, за даними Університету Джонса Хопкінса, становить майже 23 млн. Пандемія охопила 188 країн. За весь період пандемії померли понад 800 тисяч хворих.

Для порівняння – від іспанки з лютого 1918-го по квітень 1920-го (за три хвилі грипу) померли 50 млн людей, а заразилися 500 мільйонів.

Професор сер Марк Волпорт, член британської Науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій (Sage), у суботу заявив, що Covid-19 “у тій чи іншій формі залишиться з нами назавжди”.

“Тому, як і при грипі, людям доведеться повторно вакцинуватися через певний час”, – заявив він BBC.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares