Українські воїни в зоні АТО мають повне право використовувати зброю

Українські воїни в зоні АТО мають повне право використовувати зброю

Останнім часом в ефірних включеннях деяких українських ЗМІ з’явились заяви від окремих їхніх учасників про те, що українським підрозділам, які виконують завдання в зоні проведення АТО, не дозволено за будь-яких обставин застосовувати зброю. Про це інформує Прес-центр штабу АТО на своїй стоінці у Фейсбук.

Прес-центр штабу АТО офіційно повідомляє, що згідно останніх результатів Мінських домовленостей, в зоні проведення операції встановлений режим «повної тиші», дотримання якого передбачає не застосування зброї обома сторонами конфлікту.

Водночас, бойовики проросійських збройних формувань систематично порушують будь-які домовленості про деескалацію збройного протистояння на сході України мирним та дипломатичним шляхом. Бандити, отримуючи відповідні накази від своїх кураторів з Москви, щоденно ведуть по позиціях українських військ прицільний та неприцільний вогонь, метою якого є спроби спровокувати підрозділи сил АТО на відкриття вогню у відповідь та змусити українських захисників також порушити попередні домовленості про мирне врегулювання конфлікту.

Відтак, позиція керівництва АТО щодо застосування підрозділами ЗС України та інших силових відомств, що беруть участь в операції, зброї була і є незмінною. УКРАЇНСЬКІ ВОЇНИ МАЮТЬ ПОВНЕ ПРАВО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗБРОЮ, яка не заборонена Мінськими домовленостями, у разі прямої загрози життю та здоров’ю особового складу та мирних мешканців, що проживають та переміщують вздовж лінії розмежування сторін. Водночас, застосування зброї українськими захисниками передбачає лише прицільні та точні удари, які спрямовані на придушення вогневих точок противника, знищення живої сили та техніки противника, які вступають у безпосередній вогневий контакт і здійснюють спроби знищити наші сили, а також прорвати оборону сил АТО. Важливо, що керівництво операції та командири українських підрозділів тримають на особливому контролі недопущення випадків відкриття вогню нашими бійцями без серйозних та виправданих на те підстав.

Джерело: Прес-центр штабу АТО

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares