Українцям розблокують супутникові телеканали

Українцям розблокують супутникові телеканали

Президент України та медіагрупи дійшли згоди до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових версій головних українських телеканалів. Про це повідомили у пресслужбі глави держави.
«Ми маємо безліч листів і тисячі дзвінків у Офіс Президента, що українці не можуть отримати цей сигнал через кодування і не мають можливості дивитися українські телеканали. Особливо це стосується регіону вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій», – сказав Володимир Зеленський. І наголосив, що це питання стосується не лише бізнесу медіагруп, а й стратегічного захисту інформаційної безпеки України, оскільки внаслідок кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів.
Зеленський запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «ЗЕОНБУД» вжити заходів для зміни модуляції сигналу, щоб розширити покриття цифровим телебаченням на території країни та полегшити доступ населення до телемовлення.
Президент і представники медіагруп дійшли згоди до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій своїх загальнонаціональних телеканалів.
Крім того, оператори супутникового мовлення Xtra TV та Viasat мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення. Таким чином ці громадяни отримають можливість переглядати закодовані телеканали.
«Українська правда» нагадує: чотири медіагрупи – StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа групп» – у ніч на 29 січня закодували сигнал своїх 22 телеканалів на супутнику.
В Україні працюють два великих супутникових оператори – Viasat і Xtra TV.
У відкритому доступі залишаються регіональні, нішеві і ще ряд телеканалів. Їх близько 40.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares