В Україні для політиків – «all inclusive». А що для народу?

В Україні для політиків – «all inclusive». А що для народу?

Українські політики «причісують» своє реноме, а опоненти його «розкуйовджують». Невдовзі на голові вітчизняного політикуму взагалі буде справжня кучма. Бо, хоча виборчий процес офіційно ще не стартував, кандидати у «слуги народу» (чимало з них «служать» нам і сьогодні) почали самопрезентацію і наїзди на «колег».

Повернулися на роботу після двомісячного відпочинку нардепи. Влітку шукали емоцій на дорогих курортах, закордонних мандрах… Тепер емоції вируватимуть у Верховній Раді.

Аби «слугам» працювалося комфортно, причепурили депутатський готель «Київ». Звісно, за народні гроші. Тут і міні-бари, і нові німецькі штори, і декоративні вироби з дерева, і… Загальна вартість закупівель – понад три мільйони гривень.

Крім того, йдеться на сайті держзакупівель ProZorro, у депутатських номерах пофарбували стіни, поміняли вікна, двері тощо. «Усього» за майже два мільйони гривень. Встановили 44 нові міні-бари, вартістю близько у 200 тисяч гривень.

Для кухні готелю закупили 610 одиниць нового посуду. Заплатили за це 197 тисяч 802 гривні. Плюс інші «дрібнички», аби нардепам було затишно і комфортно. Словом, «all inclusive». «Все включено».

А знаєте, скільки алкоголю купують наші «слуги»?

Найбільшу кількість алкогольних напоїв серед чиновницьких структур із 2016 року управління справами апарату Верховної Ради придбало для згаданого готельного комплексу «Київ». За даними системи електронних закупівель ProZorro, із 2016 року готель «Київ» закупив понад сім тисяч пляшок алкоголю. Це – горілка, коньяк, віскі, вино, шампанське, абсент, текіла, джин, ром, лікер, вермут, бренді, бурбон, граппа, пиво – на 1,6 мільйонів гривень. Найбільшу закупівлю – більше, ніж 1,5 тисячі пляшок – здійснили у лютому цього року.

Інший депутатський готель – «Національний» – придбав трохи меншу кількість алкоголю – понад 1,5 тисячі пляшок горілки, вермуту, коньяку, віскі, рому, лікеру та джину – на суму 241,6 тисячі гривень. Йдеться про закупівлі, зроблені з початку 2017 року.

Але зараз про депутатську діяльність. Плани роботи дев’ятої сесії Верховної Ради озвучив спікер Андрій Парубій. За його словами, восени нардепи мають розглянути дуже важливі питання. Зокрема, низку євроінтеграційних законів. Блок економічних питань. А також питання щодо безпеки, зокрема, інформаційної.

Наголосив глава парламенту і на необхідності змін до Конституції, нагадавши: Конституційний суд дав своє рішення стосовно двох законопроектів щодо депутатської недоторканності. Тож Рада у жовтні-листопаді може розглянути це питання у другому читанні. Можливо, напередодні виборів, аби сподобатися електорату, народні депутати приймуть позитивне рішення. Бо так довго обіцяли…

Інші зміни до Основного Закону стосуватимуться закріплення європейської та північноатлантичної інтеграції. Влітку минулого року парламент законодавчо закріпив наміри України вступити до ЄС і НАТО. А цього року Північноатлантичний альянс визнав за нами статус країни-аспіранта, тобто кандидата на членство в організації. У парламенті кажуть: закріплення цих питань в Конституції дозволить уникнути реваншу проросійських сил після виборів 2019 року.

І, звісно, на порядку денному цієї сесії буде ухвалення держбюджету-2019.

А оскільки в країні витає дух виборів, то новий політичний сезон буде цікавим…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *