Віктор Овчарук: «Особливо перспективним напрямком для Тернопільщини є медичний туризм»

Охорона здоров’я за останні чотири роки в результаті впровадження медичної реформи зазнала відчутних змін.  Лише на первинну ланку у 2017-2018 роках скеровано 266 мільйонів гривень. Підписано понад 700 тисяч декларацій із сімейними лікарями (70% від прогнозованого). Оновлено амбулаторій і ФАПів на суму 28 млн. грн.

Завдяки підтримці Президента та уряду  виділено 240 мільйонів гривень на  сільську медицину. Сьогодні в області ми будуємо 19 нових амбулаторій загальної практики на суму 143 мільйона гривень, закупили 19 автомобілів та на 10 – завершено тендерні процедури. За останні два роки мешканці області скористались Урядовою програмою ,,Доступні ліки” (понад  1 млн. 200 тис. звернень).

Для своєчасного доступу населення до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у краї значно  покращено матеріально–технічну базу, проведено капітальні ремонти та закуплено новітнє обладнання у районних медичних закладах. На вторинний рівень скеровано понад 111 млн. грн.

Надзвичайно відчутні зміни за останні роки відбулись завдяки реформі фінансової децентралізації, співпраці органів місцевого самоврядування та виконавчих органів влади у медичних закладах третинного рівня. Ще недавно ми навіть мріяти  не могли про надсучасне обладнання там. Однак на «третинку» спрямовано за 2016-2018 роки 170 млн. гривень.

Реконструйовано частину пологового корпусу Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» на суму близько 26 млн. грн. В обласній університетській лікарні  створений лабораторний комплекс (понад 45 млн. грн.). Також відкрито центр політравми, що забезпечує надання невідкладної ургентної допомоги хворим, облаштовано три операційні з сучасним обладнанням (понад 2 млн. грн.).

На базі цього ж закладу відкрито найсучасніший кардіохірургічний центр, в якому вже провели 68 операцій, у тому числі на «відкритому серці» з використанням рентгенангіографічного обладнання, на який було скеровано 50 млн. грн.

В обласному онкологічному диспансері провели реорганізацію та капітальний ремонт радіологічного відділення, заміну гама-терапевтичного апарату на новий з комп’ютерним забезпеченням, модернізовано відділення анестезіології та інтенсивної терапії із забезпеченням цілодобового апаратного моніторингу кожного пацієнта. Знаковою подією для закладу стало довгоочікуване відкриття хіміотерапевтичного відділення. За кошти обласного бюджету диспансер отримав сучасний цифровий рентгенівський апарат вартістю 6 млн. грн.

У минулому році рішенням сесії Тернопільської обласної ради спрямовано понад 30 млн. грн. додаткових коштів на забезпечення хворих хіміопрепаратами, кардіостимуляторами, ендопротезами, дороговартісними препаратами для лікування дихальних розладів новонароджених…

Тернопільська обласна рада минулого року – єдина в Україні – виділила 5 мільйонів гривень на впровадження страхової медицини, за що насамперед хочу подякувати депутатському корпусу. Цей крок надасть можливість додаткових надходжень у бюджети лікарень, а відтак – і в обласний бюджет, та збільшить гарантії щодо надання додаткових медичних послуг застрахованим особам.

Надалі у рамках впровадження доступної медицини на 2019-2021 роки буде придбано 50 нових автомобілів екстреної медичної допомоги, на це з обласного бюджету виділили 26 млн. грн. та 80 млн. грн. – з державного.

Хочу підкреслити особливо перспективний напрямок для Тернопільщини – медичний туризм. Це зумовлює не лише транспортно-географічне розташування області, а й вагомі досягнення в розвитку медичної галузі. Доведено, що інвестиції в галузь обернуться сторицею. Адже високоякісні медичні послуги, надані пацієнтам, привернуть до себе інших і принесуть відчутний економічний ефект. Вже сьогодні маємо приклади –  Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації. Отримати унікальні процедури сюди приїжджають з усієї країни. Знаменитим є Заліщицький обласний комунальний дитячий санаторій. Сюди за реабілітаційними послугами везуть дітей з усієї Західної України. Збільшить привабливість закладу будівництво 50-метрового басейну, на який вже виділено 7,5 млн. грн.

Звичайно, ці кроки  перш за все направлені на покращення якості медичної послуги населенню, але разом з тим вони несуть за собою відчутний економічний ефект, у тому числі поповнення обласного бюджету, коли кошти підуть за пацієнтом.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *