Вийняли серце: тернопільські лікарі вперше в Україні провели унікальну 13-годинну операцію, аби врятувати військового

Вийняли серце: тернопільські лікарі вперше в Україні провели унікальну 13-годинну операцію, аби врятувати військового

На Тернопільщині вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації.

Лікарі Тернопільської обласної клінічної лікарня вийняли серце з грудної клітки пацієнта, щоб повністю видалити пухлину.

Операція тривала близько 13 годин.

Йдеться про саркому задньої стінки лівого передсердя методом аутотрансплантації.

Допоки лікарі видаляли пухлину, життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу.

Пацієнт – 45-річний військовослужбовець. Він отримав поранення на фронті і пережив високу ампутацію ноги.

Лікарі діагностували у нього важку мітральну недостатність.

«До нас у відділення військовослужбовця направили на планову рутинну операцію, – розповів кардіохірург, завідувач відділення кардіохірургії та трансплантології Тернопільської обласної клінічної лікарні Володимир Мороз. – Під час діагностики ми бачили певну масу, яку сприйняли як тромботичну, у лівому передсерді. Коли ж почали операцію, виявили пухлину. Взяли гістологію і вирішили не продовжувати планову операцію, тому що до такого масштабного втручання потрібно було підготуватися».

Лікарі вивчали літературу, переглядали відео і досліджували інформацію, яка є наявна щодо цієї патології у закордонних джерелах.

Та одночасно готували пацієнта до операції.

«Щоб отримати доступ до пухлини, враховуючи її розмір і місце розташування, потрібно було провести експлантацію серця, – зазначив Володимир Мороз. – Операція відбувалася у два етапи. Ми вийняли серце з грудної клітки пацієнта, видалили частини пухлини, які залишилися у грудній клітці, сформували нову задню стінку лівого передсердя з бичачого перикарду, вшивши в нього всі легеневі вени.

Другий етап – це робота з серцем. Саркома вразила мітральний клапан серця і частину лівого передсердя, які були вражені саркомою, тому ми видалили їх. Після цього ми відновили геометрію лівого передсердя теж за допомогою бичачого перикарду та встановили новий мітральний клапан».

Післяопераційний період був складний. Засловами Володимира Мороза, команда закладу робила все можливе і неможливе, аби допомогти пацієнту.

«Зараз стан пацієнта задовільний, – зазначив кардіохірург. – Ми його виписали. Зараз він у Києві перебуває з сім’єю. А також проходить реабілітацію та спецлікування».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *