Як на Тернопільщині відзначатимуть День Незалежності та річницю ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН (ПРОГРАМА)

Як на Тернопільщині відзначатимуть День Незалежності та річницю ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН (ПРОГРАМА)

Засідання оргкомітету стосовно відзначення 75-ої річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН відбулося у селі Золота Свобода Козівського району. Заходи з нагоди вказаної історичної події, а також 27-ої річниці Незалежності України, триватимуть протягом трьох днів – з 23 по 25 серпня.

Зокрема, у рамках програми відбудеться освячення криївки на подвір’ї родини Чарківських і меморіального знаку на хуторі Фостяки. На хуторі Веснівка освятять хату, в якій завершив свою роботу Збір ОУН. У сільському клубі села Золота Слобода пройде наукова конференція.

Голова оргкомітету, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик заслухав готовність служб до проведення історичного форуму та дав певні доручення. Члени оргкомітету затвердили програму заходів та окреслили точки локацій. Після засідання перевірили також готовність допоміжних засобів.

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

23 серпня

14.00 – заїзд молодіжних організацій в село Золота Слобода для проведення таборування (галявина біля хутора Чарківських). До кінця дня молодіжні організації працюють за індивідуальною програмою.

24 серпня

9.00 – святкове богослужіння у місцевому храмі Покрови Пресвятої Богородиці з участю мешканців села Золота Слобода, молоді та гостей.

10.20 – формування колони для походу від храму до хутора Чарківських

10.30 – початок роботи наукової конференції присвяченої 75-й річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН (клуб села Золота Слобода).

11.00 – освячення криївки на хуторі Чарківських.

11.30 – освячення пам’ятного знака на хуторі Фостяків, де розпочав роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН.

13.00 – освячення хати на хуторі Веснівка, де завершив свою роботу ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН. У заходах передбачено концерт та театралізовану постановку присвячену тематиці національно-визвольної боротьби.

15.00 – спецпогашення, присвяченого 75-ї річниці ІІІ Надзвичайному Великому Збору ОУН. Клуб села Золота Слобода.

15.30 – формування колони біля храму села Золота Слобода. Похід до пам’ятника Ярославу Старуху. Покладання квітів та поминальна панахида.

15.50 – покладання квітів до пам’ятника Незалежності України в селі Золота Слобода.

16.00 – відкриття офіційних заходів з відзначення 27 річниці Незалежності України та 75-ї річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН. Сцена біля школи села Золота Слобода.

16.30 – нагородження відзнаками ОУН-УПА родин визначних учасників національно-визвольних змагань та учасників АТО.

17.00 – початок концертної програми художніх колективів Тернопільської області, присвяченого 27-й річниці Незалежності України та 75-ї річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН.

19.30 – концерт Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія».

21.00 – молодіжна концертна програма.

25 серпня

13.00 – закладення капсули на місці спорудження Музею національно-визвольної боротьби ім. Генерала СБ ОУН-УПА Миколи Арсенича («Михайла») в селі Бишки Козівського району.

Автор
Схожі публікації

1 коментар

 1. Avatar
  Богдан

  Ще донедавна на шпальтах газет і журналів гуляв потік інформацій, де кожний дописувавч вгадував насесений пункт на якому відбувся ІІІ Надзвичайний Великий Збір ОУН. Та цьому свавіллю настав кінець лиш тоді коли зі столичного архіву СБУ на адрес Денисівського краєзначого музею прийшов лист такого змісту, цитую: “ІІІ Великий Надзвичайний Збір ОУН відбувся у серпні 1943 р. на хуторі за 2-3 кілометри від с. Золота Слобода Козівського району Тернопільської області (ГДА СБУ. – Ф. 13. – Спр. 372. Т. 1. – Арк. 48).
  В одній із зазначених Вами книг – “Украинские буржуазные националисты” (Москва, 1968) на сторінці 72 подано аналогічну інформацію про згадану подію”.
  Тепер в Інтернеті появилася інша версія, що у с. Злотій Слободі розпочав свою роботу ІІІ НВЗ ОУН, а на хуторі Веснівці – завершив. (А можешановний дописувачу делегати його завершиили по-дорозі, їдучи на Веснівку, а на Веснівці лише попили кави й розійшлися?).

  Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *