Як очистити організм від шлаків і токсинів: корисні поради

Як очистити організм від шлаків і токсинів: корисні поради

Оновлення потребує не тільки наша зовнішність, але і весь організм, зокрема печінка. Але як її “почистити”, щоб не нашкодити?..

У печінки багато «справ». Вона бере участь в процесах травлення, запасає для нашого організму вітаміни, бере участь в процесах кровотворення, регулює ліпідний і вуглеводний обмін, синтезує гормони і ферменти. У її «обов`язки» входить підтримка близько 70 життєво важливих функцій. Одна з найголовніших – знешкодження отрут і алергенів.

Саме печінка першою бере на себе удар, коли ми зловживаємо алкоголем і копчениною, консервами і фастфудом, тютюном і ліками. Не випадково багато хто за порадами народної медицини періодично проводить її «техобслуговування» – чищення.

 Аби не зробити гірше

Народний спосіб «очищення печінки» добре відомий. За декілька днів напередодні процедури переходять на легку рослинну їжу. Корисно пити свіжовичавлені яблучний і буряковий соки. В день проведення процедури не можна їсти, зате пити потрібно багато. Підігрівається мінеральна вода «Єсентуки» N4 до 40 градусів і додається туди 1 столова ложка ксиліту, сорбіту або сірчанокислої магнезії, які володіють жовчогінними властивостями. Воду п`ють поволі, маленькими ковтками, потім лягають на правий бік, підклавши під нього теплу грілку, і лежать в такому положенні півтори-дві години. Потім випивають 100-200 г рослинної, краще оливкової олії, підігрітої до 37-38 градусів, до якої можна додати сік лимона. Незабаром послідують позиви до дефекації, при цьому організм почне звільнятися від шлаків і токсинів.

Насправді цей метод запозичений з арсеналу офіційної медицини, де він називається сліпимтюбажем. Тюбаж направлений на поліпшення відтоку жовчі, очищення жовчного міхура і проток. Проте цей метод застосовують строго за медичними показаннями – при дискінезіях жовчовивідних шляхів, хронічному безкам`яному холециститі і деяких інших захворюваннях.

Перш ніж призначати пацієнтові тюбаж, лікар обов`язково зробить ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Річ у тому, що тюбаж категорично протипоказаний, якщо в жовчному міхурі є пісок або камені. В результаті жовчогінної дії процедури вони можуть зрушитися з місця і навіть перекрити жовчні протоки.

Аптека на тарілці

Підтримати печінку і жовчний міхур допоможе правильне харчування. У раціоні обов`язково повинен бути білок – сир, відварне або запечене м`ясо, риба – з розрахунку півтора-два грами на кілограм ваги. Їсти треба часто і помалу. Часто говорять, що їсти після шести шкідливо. Якщо ви не лягаєте раніше десяти, то обов`язково випийте кефіру, з`їжте яблуко, шматочок пісної риби або м`яса. Це необхідно, щоб жовч не застоювалася, а працювала.

Відмовтеся від алкоголю, міцних бульйонів, маринадів, консервів і копченини. Але це не означає, що їжа повинна бути прісною і позбавленою смаку. Використовуйте прянощі, які покращують відтік жовчі. Наприклад, королеву спецій східної кухні зіру, яку іноді називають кумин, айован, ажгон, «індійський» або «римський» тмин. Зіра є обов`язковим компонентом східного плову і інших страв з м`яса, особливо жирної баранини. У східній медицині зіра – популярний засіб при болях в животі.

Зіра містить компоненти, стимулюючі секрецію повноцінного шлункового соку. Ці прянощі також володіють вираженою жовчогінною, протизапальною, спазмолітичною дією, покращуючи очистку печінки. Лікувальними (як і смаковими) якостями володіє лише насіння, яке правильно зберігалося. Вони темного кольору або жовтого і видає сильний пряний запах. Якщо ви звикнете до смаку і запаху зіри і додаватимете ці прянощі при готовці, можете поставити в графі «профілактика захворювань печінки і жовчовивідних шляхів» галочку. Ефективним засобом профілактики застою жовчі є і насіння кінзи – коріандр, яким посипають бородинський хліб.Непогана ідея – додавати зіру і коріандр в сир.

Вода – джерело життя

І запорука здоров’я, тому розпочати очищення організму від шлаків, шкідливих сполук і токсинів, треба і з неї. По-перше, вона відновлює нормальну будову тканин і клітин (вони на 80-90% складається з рідини). По-друге, вода розріджує кров і тим самим перешкоджає закупорюванню судин. По-третє, вживати достатню кількість рідини, ви зможете привести в норму процеси травлення і добитися повноцінного очищення кишечника.

Але як саме потрібно пити воду, щоб запустити виведення шкідливих речовин і очищення організму? Перш за все, визначте свою дозу. Багато лікарів і дієтологів вважають, що на кожен кілограм маси тіла щоденно повинно припадати не менше 30 мілілітрів рідини. Так, якщо маса 55 кг, то у день слід випивати не менше 1650 мл.

Але є певні нюанси і фактори, які можуть вплинути на необхідний об’єм вживаної рідини. Перший – це стан здоров’я. Так, при деяких захворюваннях надлишок води може бути шкідливим і навіть небезпечним. Наприклад, він нашкодить при хворобах нирок. Варто проявляти обережність і при гіпертонії, тобто підвищенні тиску.

Рухайтеся і будьте здорові

Щоб почати очищення організму від шкідливих речовин, таких як шлаки і токсини, важливо не тільки правильно харчуватися і пити воду, але і вести здоровий і, що важливо, активний спосіб життя. При рухах запускаються і прискорюються багато процесів, в тому числі і обмінні, при яких частково переробляються, нейтралізуються або виводяться різні шкідливі сполуки. Крім того, коли ви рухаєтеся, починає в підвищених кількостях виділятися піт, а разом з ним також виводитися певна частина шлаків і токсинів.

Популярні рецепти

Рослинна олія є досить ефективним натуральним проносним. Щоб налагодити функціонування кишечника і м’яко очистити його, можна зранку натщесерце щодня приймати по одній-дві ложки будь-якої олії, наприклад, лляної, соняшникової, гірчичної або іншого. Також можна додати чайну ложку лимонного соку, він дозволить підсилити ефект.

Допоможе гречка, особливо в тандемі з кефіром. А найкраще влаштувати розвантажувальний день. Увечері залийте одну склянку промитої крупи двома склянками кефіру. За ніч гречка розбухне, її об’єм збільшиться, і вам потрібно буде розділити її на три або чотири частини. З’їдайте по порції за кожний прийом їжі. Можна пити воду, зелений чай або свіжовичавлені соки (особливо овочеві).

Щотижня можна влаштовувати овочеві, кефірні або фруктові розвантажувальні дні, це корисно не тільки для очищення, але і для схуднення.

Використовуйте відвар лляного насіння. Для цього потрібно вісім чайних ложок насіння залити літром окропу. Далі ємність добре закрийте і настоюйте засіб кілька годин. Не проціджуйте його і приймайте в теплому вигляді по половині склянки не менше чотирьох разів на добу.

Ефективний корінь лопуха. Потрібно три столові ложки такої сировини. Рослина попередньо подрібнюється, а потім заливається літром окропу. Рідину слід кип’ятити на середньому вогні приблизно десять хвилин. Потім дайте їй охолонути і процідіть. У перший тиждень потрібно приймати по сто мілілітрів три рази на добу за півгодини до їжі, а наступні сім днів випивайте по половині склянки вранці натщесерце.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *