Як сортують відходи по-тернопільськи (ФОТОФАКТ)

Як сортують відходи по-тернопільськи (ФОТОФАКТ)

У народі кажуть: пошли дурного Богу молитися, то він і лоб поб’є. Так і у Файному місті. Корисне для екології рішення міськради про сортування побутових відходів стало основним чинником небезпеки і для довкілля, і для людей.

За кілька місяців Тернопіль просто засрали.  Десь на двадцять відсотків –  самі ж мешканці будинків, які ніяк не можуть вцілити сміттєвим пакетом у контейнер. Приблизно на двадцять відсотків –  безхатьки, які спозаранку копирсаються у відходах та вивалюють чи не всю цю начинку на землю. Та найбільша вина у тому, що місця для складування відходів стали розсадником смороду, лежить на обслуговуючих організаціях, тобто – ЖЕКах.

Наприклад, на тернопільській Алясці ніяк не зберуться зашити встановлені піднавіси для контейнерів, через що нашвидкуруч збиті каркаси більше нагадують скелети і жодним чином не захищають від дощу. Вода ж розбавляє сміття. Літня спека випаровує цю ядучу суміш у повітря, а вітерець через відкриті вікна заносить її у квартири багатоповерхівок.

Хтось захоче заперечити, мовляв, сміття періодично вивозять. Справді, періодично, – двічі на тиждень, тобто – через три-чотири дні. За цей час відходи встигають добре «настоятися», тому й «аромат» посилюється.

Є й інші нюанси. Наприклад, на місці складування відходів з будинків на Вишневецького та Володимира Великого поставили аж три (!) контейнери. Відтак, люди  мінімум з шести під’їздів (а це по 40 квартир у кожному) заповнюють баки для сміття за день – півтора. А далі пакети трамбують, де є місце. Тому й валяються вони не лише на забетонованій ділянці, а й прямо на землі, приманюють бродячих псів, котів, птахів та, знову ж таки, безхатьків.

Подейкують, що не скрізь у Тернополі розвели такий безлад. Що десь є і належно змонтовані місця для сміття, що вони навіть під замками. Тому й напрошується логічний висновок, що деякі ОСББ чи ЖЕКи подбали про те, щоб відходи не псували ні настрою, ні здоров’я тернополян, а деяким – все по цимбалах.

То, може, міська рада все ж збереться перевірити, як виконують її рішення? Справді, було б доцільно.

Юрко СНІГУР.

На фото: так виглядає місце для відходів, куди зносять сміття з вулиць Володимира Великого, Вишневецького і навіть з Леся Курбаса.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *