Тернополяни можуть побачити яскраві емоції наймолодшої художниці України

Більше півсотні картин дворічної Алісії Захарко можна побачити у краєзнавчому музеї

173978647

Їй лише два роки, але фарби у руках дівчинки оживають і дивовижно поєднуються на полотні. Тернополянка Алісія Захарко – офіційно наймолодша художниця в Україні. Днями вона відкрила свою першу персональну виставку «Емоції» у рідному місті. Близько п’ятдесяти робіт дівчинки, виконаних у стилі абстрактний експресіонізм, представили у краєзнавчому музеї Тернополя.

 173978590

Дівчинка ще до кінця не усвідомлює, чому до неї така особлива увага стількох незнайомих людей – журналістів і поціновувачів мистецтва. Вона весело бігає по виставковому залі і щиро розповідає про картини, чи то результати своїх веселих ігор із фарбами. Показує, котрі подобаються найбільше, які кольори любить, як вона їх малює і ще запрошує гратися у піжмурки.

Маленька Алісія найбільше любить солодощі і фарби. Мама жартома називає її солодкою дівчинкою. Розповідає, дали дитині фарби й полотно, коли вона ще ходити не вміла – у дев’ять місяців.

173978543

– Нам було цікаво, як вона відреагує на фарби, – розповідає Олена Захарко. – Ми помітили, що Алісія зацікавлено спостерігає, як малює тато, тож вирішили дати їй спробувати самій. Взяли старі фарби, якими я давно не малювала. Спершу вона так несміливо малювала пальчиком. Далі запхала руку у баночку з фарбами, а згодом сама залізла на полотно і почала гратися фарбами. Сам процес малювання викликає у нас навіть набагато більше емоцій, аніж сам результат. Це неймовірне видовище. Ми даємо їй всі матеріали та інструменти, а вона сама обирає, чим малювати та який колір використовувати.

173978427

Батьки Алісії люблять малювати. Дідусь і бабуся займаються дизайном. Тож, очевидно, потяг до мистецтва передався їй у спадок. Картини дівчинки нагадують школу американського художника Джексона Поллока. Навіть досвідчені митці дивуються, як маленька дитина може так вдало поєднувати кольори, фактури і створювати просто неймовірні картини.

Батьки кажуть, не шкодують сімейного бюджету на фарбу й полотна для донечки, бо зрозуміли, що це приносить щастя Алісії і їм самим. Хоча зізнаються, в майбутньому дитина сама обиратиме, чим їй займатися.

– Ми не будемо її обмежувати чи якось особливо спонукати бути художницею чи обирати якусь іншу професію, – каже Олена. – Головне, щоб донечка виросла хорошою людиною. Для нас важливі духовні цінності і хороші риси, які ми стараємося їй привити.

173978377

Триватиме виставка до 26 червня. А вже незабаром Алісія Захарко отримає диплом «Наймолодша художниця» і «Наймолодший автор персональної виставки» від Книги Рекордів України. На жаль, через раптову недугу реєстратора рекордів вручення відзнаки перенесли. Та родина юної художниці не засмучується. Батьки радіють, що багато людей завітало на виставку, щоб побачити картини їх донечки, а також сподіваються, що їх досвід розвитку дитячих талантів стане комусь у пригоді, а картини Алісії подарують тернополянам хороший настрій і багато позитивних емоцій.

Юля ТОМЧИШИН.

173978692

173978565

173978496

173978335

173978288

173978248

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *